Tjoget 27-28 juni
Jubileumsaktiviteter på Tjoget!
I år är det 50 år sedan första Tjoget arrangerades. Det är också 50 år sedan Ronneby OK bildades. Klubben har därför en hel del extraaktiviteter på Tjoget. Vi siktar på att ha Tjogetvinnarlag, återvändarlag, kämpalag, kanske ett nykomlingslag samt naturligtvis 2 tävlingslag.
Efter att vi hejat fram alla våra lag på lördagssträckorna så kommer klubben att servera catering vid våra arenatält till subventionerat pris. Vi hoppas på stort deltagande (100-150 personer) så ta gärna med egna bord och stolar. Vi lägger ut föranmälan under maj månad på hemsidan, då vi behöver få en indikation på hur många portioner vi skall beställa. Anmäl i god tid och vid förhinder avanmäl direkt.
Vi behöver hjälp med att ragga upp gamla medlemmar! Numera kan vi inte räkna med att nå alla via telefon/sms mm eftersom åtskilliga enbart svarar på förprogrammerade nummer.
Vädjan till alla som läser detta: Anmäl Er snarast via intresseanmälan alt. ring Jörgen Nilsson 0729-621236
För att läsa fler och äldre nyheter - gå till Arkivet.
|
|
|
 |
|