Skol-SM Sprintlö 2004-09-25 17.46
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                                     Klubb                             Tid 



Herrar Gymnasi 2610 m                      

    1          Patrik Karlsson                          Nordenbergsskolans Idrottsfö    12.33 
    2          Ola Nyberg                               Nordenbergsskolans Idrottsfö    13.14 
    3          David Bejbom                             Eksjö Gymnasiums IF             13.16 
    4          Markus Svensson                          Nordenbergsskolans Idrottsfö    13.17 
    5          Fredrik Johansson                        Eksjö Gymnasiums IF             13.23 
    6          Martin Härberg                           Eksjö Gymnasiums IF             13.42 
    7          Daniel Attås                             Alleskolans Idrottsförening     13.44 
    7          John Fredriksson                         Bessemer Skol-Idrottsförenin    13.44 
    9          Gustaf Goth                              Bessemer Skol-Idrottsförenin    13.53 
   10          Lasse Ericsson                           Brogårdsgymnasiets IF           14.01 
   11          Johan Olausson                           Nordenbergsskolans Idrottsfö    14.02 
   12          Niklas Profors                           Alleskolans Idrottsförening     14.05 
   13          Tobias Wahlgren                          Skolidrottsföreningen Olympi    14.08 
   14          Gustav Strindhagen                       Eksjö Gymnasiums IF             14.10 
   15          Johan Goth                               Bessemer Skol-Idrottsförenin    14.12 
   16          Johan Aronsson                           Alleskolans Idrottsförening     14.13 
   17          Oscar Stensson Bohman                    Nybro Östra Skol-if             14.14 
   18          Johan Egneblad                           Rinmanskolans Idrottsförenin    14.15 
   19          Emanuel Winblad                          Bessemer Skol-Idrottsförenin    14.16 
   20          Simon Jakobson                           Eksjö Gymnasiums IF             14.17 
   21          Filip Dahlgren                           Eksjö Gymnasiums IF             14.24 
   22          Johan Andersson                          Värmdö Gymnasiums Skol-if       14.25 
   23          Anton Lif                                Bessemer Skol-Idrottsförenin    14.26 
   24          Johan Olsson                             Eksjö Gymnasiums IF             14.34 
   25          Petter Eriksson                          Bessemer Skol-Idrottsförenin    14.38 
   26          Tobias Öström                            Bessemer Skol-Idrottsförenin    14.39 
   27          Erik Liljequist                          Eksjö Gymnasiums IF             14.40 
   28          Ivan Forsgren                            Alleskolans Idrottsförening     14.42 
   29          Niklas Serrander                         Igelstavikens Skol-IF - Skol    14.43 
   30          Tomas Reibring                           Gripenskolan                    14.49 
   31          Sebastian Ljungdahl                      Nordenbergsskolans Idrottsfö    14.55 
   32          Emil Johansson                           Alleskolans Idrottsförening     14.57 
   32          Martin Axeen                             Sanda Skol-idrottsförening      14.57 
   34          Joel Lännevall                           Roslagens Idrottsgymnasium I    14.59 
   35          Erik Amberg                              Värmdö Gymnasiums Skol-if       15.04 
   36          Niclas Tjernlund                         Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.05 
   37          Linus Bohman                             Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.06 
   38          Olle Olofsson                            Bessemer Skol-Idrottsförenin    15.08 
   39          Rickard Rosgren                          Eksjö Gymnasiums IF             15.09 
   40          Linus Lauri                              Alleskolans Idrottsförening     15.16 
   40          Jesper Tiberg                            Karlbergsgymnasiet IF           15.16 
   42          Emil Backlund                            Domarhagsskolans IF             15.17 
   43          Emil Hyttinen                            Rinmanskolans Idrottsförenin    15.19 
   44          Erik Holmberg                            Sanda Skol-idrottsförening      15.22 
   45          Håkan Pettersson                         Bergslagsskolans IF             15.24 
   45          Dennis Hansson                           Eksjö Gymnasiums IF             15.24 
   45          Peter Stenbeck                           Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.24 
   48          Robin Westerlund                         Tibble Gymnasiums IF            15.25 
   49          Robert Karlsson                          Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.27 
   50          Marcus Johansson                         Skolidrottsföreningen Olympi    15.30 
   50          Erik Melén                               Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.30 
   52          Anton Östlin                             Alleskolans Idrottsförening     15.31 
   53          Jonas Wallin                             Sanda Skol-idrottsförening      15.33 
   54          Mikael Eliasson                          Eksjö Gymnasiums IF             15.36 
   54          Mattias Andersson                        Alleskolans Idrottsförening     15.36 
   56          Olle Karlsson                            Tullinge Gymnasiums Skol-Idr    15.37 
   57          Anton Blomgren                           Teknis Idrottsförening Örebr    15.39 
   57          Mikael Bogren                            Skolidrottsföreningen Olympi    15.39 
   59          Emil Tengvall                            Eksjö Gymnasiums IF             15.41 
   60          Ola Martner                              Eksjö Gymnasiums IF             15.43 
   61          Martin Nyström                           Tullinge Gymnasiums Skol-Idr    15.44 
   62          Mattias Jonsson                          Nybro Östra Skol-if             15.45 
   63          Stefan Jonsson                           Sanda Skol-idrottsförening      15.46 
   64          David Lingfors                           Sanda Skol-idrottsförening      15.47 
   65          Daniel Erlandsson                        Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.51 
   66          Kalle Andersson                          Värmdö Gymnasiums Skol-if       15.54 
   67          Linus Pilblad                            Väggaskolans Idrottsförening    15.55 
   68          Tim Björkman                             Nordenbergsskolans Idrottsfö    15.59 
   69          Ola Nilsson                              Skolidrottsföreningen Olympi    16.05 
   70          Rasmus Leo                               Nordenbergsskolans Idrottsfö    16.08 
   71          Charley Ziegler                          Porthälla Gymnasium IF          16.09 
   72          Gustav Groth                             Teknis Idrottsförening Örebr    16.12 
   72          Anders Ohlsson                           Tullinge Gymnasiums Skol-Idr    16.12 
   74          Jens Öström                              Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    16.25 
   75          Erik Blomberg                            Gripenskolan                    16.29 
   76          Filip Johansson                          Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    16.32 
   77          Erik Schultz                             Elof Lindälvs Gymnasiums IF     16.40 
   78          Johan Strand                             Porthälla Gymnasium IF          16.47 
   78          Fager Emil                               Törnströmska Gymnasiets Skol    16.47 
   80          Robin Larsson                            Brogårdsgymnasiets IF           16.48 
   80          Antoine Vullioud                         S:t Mikaelsskolans IF           16.48 
   82          Jonas Allared                            Teknis Idrottsförening Örebr    16.51 
   83          Joakim Axelsson                          Tingsholmsgymnasiets IF         16.56 
   83          Linus Håkansson                          Skolidrottsföreningen Olympi    16.56 
   85          Mattias Andersson                        Fyrisskolans Idrottsförening    17.02 
   86          Joakim Ekedahl                           DSG Skol-Idrottsförening        17.05 
   86          Mikael Andersson                         Sanda Skol-idrottsförening      17.05 
   88          Tom Olausson                             Nordenbergsskolans Idrottsfö    17.13 
   89          Henrik Svilling                          Törnströmska Gymnasiets Skol    17.16 
   90          Arvid Jogbratt                           Tranemo Gymnasieskolas IF       17.21 
   91          Oskar Arman                              Gripenskolan                    17.22 
   92          Anton Udd                                Marks Gymnasieskolas IF         17.31 
   93          Benjamin Edlund                          Tingsholmsgymnasiets IF         17.32 
   94          Andreas Carlsson                         Sanda Skol-idrottsförening      17.35 
   95          Joakim Millegård                         Porthälla Gymnasium IF          17.36 
   95          Mattias Nilsson                          Porthälla Gymnasium IF          17.36 
   97          Mattias Blom                             S:t Mikaelsskolans IF           17.42 
   98          Erik Pettersson                          Sanda Skol-idrottsförening      17.45 
   99          Kristian Schultz                         Skolidrottsföreningen Olympi    17.47 
  100          Johan Axelsson                           Karlbergsgymnasiet IF           17.50 
  101          David Modig                              Porthälla Gymnasium IF          17.51 
  101          Oscar Ivarsson                           Tingsholmsgymnasiets IF         17.51 
  103          Fredrik Nilsson                          Hässleholms Tekniska Skolas     17.57 
  104          Robin Johansson                          Väggaskolans Idrottsförening    18.03 
  105          Marcus Karldén                           Karlbergsgymnasiet IF           18.12 
  106          Rickard Ericsson                         Brogårdsgymnasiets IF           18.13 
  107          Daniel Johannesson                       Bessemer Skol-Idrottsförenin    18.22 
  108          Oskar Eklöf                              Tingsholmsgymnasiets IF         18.26 
  109          Johan Wikström                           John Bauergymnasiet Karlstad    18.27 
  110          Erik Jonsson                             Tingsholmsgymnasiets IF         18.34 
  111          Alexander Puerto Gustafsson              Skolidrottsföreningen Olympi    18.39 
  112          Kenny Brindstedt                         Nybro Östra Skol-if             18.56 
  113          Andreas Johansson                        Alleskolans Idrottsförening     18.57 
  114          Niclas Carlsson                          Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    19.10 
  114          Oskar Borg                               Nordenbergsskolans Idrottsfö    19.10 
  116          Christian Erickson                       Tingsholmsgymnasiets IF         19.13 
  117          Markus Nilsson                           Nordenbergsskolans Idrottsfö    19.30 
  118          Jonatan Westlund                         Forshaga Skol-Idrottsförenin    19.31 
  119          Patrik Hansson                           Östraboskolans Idrottsföreni    19.35 
  120          Niklas Nyström                           Gimo Bruksgymnasiets IF         19.36 
  121          Patrik Lindeberg                         Nordenbergsskolans Idrottsfö    19.42 
  122          Jens Dahlstrand                          Porthälla Gymnasium IF          19.47 
  123          Jonathan Blomqvist                       Nybro Östra Skol-if             19.48 
  124          Albin Halldin                            Skolidrottsföreningen Olympi    20.23 
  125          Mattias Karlsson                         Tingsholmsgymnasiets IF         20.53 
  126          Niclas Lindblom                          Väggaskolans Idrottsförening    21.02 
  127          Emil Svensson                            Nordenbergsskolans Idrottsfö    21.35 
  128          Weine Karlsson                           Ebersteinska gymnasiet          21.43 
  129          Erik Lissel                              Alleskolans Idrottsförening     21.55 
  130          Ohlsson Mattias                          Törnströmska Gymnasiets Skol    22.11 
  131          Anders Josefsson                         Skolidrottsföreningen Olympi    22.36 
  132          Anton Pettersson                         Volvogymnasiets Idrottsfören    23.10 
  133          Kalle Jansson                            Sanda Skol-idrottsförening      24.48 
  134          Kalle Jogbratt                           Tranemo Gymnasieskolas IF       25.13 
  135          Mikael Westerlund                        Tibble Gymnasiums IF            26.49 
  136          Lukas Rosén                              Skolidrottsföreningen Olympi    27.09 
  137          Björn Norman                             Alleskolans Idrottsförening     27.56 

               Erik Lindström                           Rudbeckianska Gymnasiets Idr Ej godk. 
               Robert Rensgard                          S:t Mikaelsskolans IF        Ej godk. 
               Mathias Lang                             Nybro Östra Skol-if          ej start 
               Karl Levin                               Sundsta/Älvkullegymnasiet IF ej start 
               Petter Mattsson                          Porthälla Gymnasium IF       ej start 
               Johan Nilsson                            Porthälla Gymnasium IF       ej start 
               Pär Hansson                              Bessemer Skol-Idrottsförenin ej start 
               Linus Karlsson Mood                      Bessemer Skol-Idrottsförenin ej start 
               Joakim Werme                             Bessemer Skol-Idrottsförenin ej start 
               Johan Knubbe                             Sanda Skol-idrottsförening   ej start 
               Jon Gustafsson                           Sanda Skol-idrottsförening   ej start 
               Carl-Johan Hoel                          Sanda Skol-idrottsförening   ej start 
               Kristoffer Eklund                        Fyrisskolans Idrottsförening ej start 
               Johannes Eklund                          Fyrisskolans Idrottsförening ej start 
               Martin Hederskog                         S:t Mikaelsskolans IF        ej start 
               Simon Freij                              Gripenskolan                 ej start 
               Erik Pettersson                          Gripenskolan                 ej start 
               Alexander Blomberg                       Gripenskolan                 ej start 



Herrar Grundsk 2340 m                      

    1          Viktor Larsson                           Almby Skolas IF Örebro          12.39 
    1          Olle Boström                             Edsbergsskolans IF              12.39 
    3          Jonas Leandersson                        Rudsskolans Idrottsförening     12.40 
    4          Erik Johansson                           Örjans Skolidrottsförening      12.45 
    5          Emil Hjalmarsson                         Withala Skol Idrottsförening    12.49 
    6          Victor Silvemark                         Domarhagsskolans IF             12.51 
    7          Rassmus Andersson                        Säters Skol-IF                  12.59 
    8          Kalle Johansson                          Örjans Skolidrottsförening      13.09 
    9          Henrik Berg                              Nya Elementar Skol-Idrottsfö    13.21 
   10          Carl Magnusson                           Stöpenskolans Idrottsförenin    13.24 
   11          Jesper Wassblad                          Sommarhemsskolans IF            13.29 
   12          Christian Hjalmarsson                    Withala Skol Idrottsförening    13.40 
   13          Erik Folkesson Blom                      Klöxhultskolans IF              13.43 
   14          Pär Josefsson                            Jenny Nyströmsskolans Idrott    13.46 
   15          Sandgren Olof                            Jämjö Skolors Idrottsförenin    13.49 
   16          Jakob Wallenhammar                       Vasa Skolidrottsförening        13.54 
   16          John Sjösäter                            Vallhallaskolans IF             13.54 
   18          Johan Strid                              Stenbocksskolans IF             14.05 
   19          Johan Lindberg                           Boxholms Skolidrottsförening    14.07 
   20          Andreas Håkansson                        Thorildskolans Idrottsföreni    14.08 
   21          Emil Jönsson                             Österleds Skolidrottsförenin    14.09 
   22          Jens Nyström                             Vasaskolan Skövde IF            14.11 
   23          Richard Sjöholm                          Höörs Skolidrottsförening       14.14 
   24          Fredrik Lind                             Säters Skol-IF                  14.27 
   25          Sebastian Månsson                        Vasa Skolidrottsförening        14.29 
   26          Albin Ridefelt                           Gottsundaskolans Skol-IF        14.33 
   27          Erik Blomgren                            Jakobsgårdskolans IF            14.35 
   27          Jonas Larsson                            Brunnsbo Skolidrottsförening    14.35 
   29          Andreas Peterson                         Lillåns Skolas Idrottsklubb     14.37 
   29          Emil Svalbring                           Virserums Grundskolas IF        14.37 
   31          Anton Svanberg                           Varlaskolans Idrottsförening    14.39 
   32          Jonathan Wentzel                         Thorildskolans Idrottsföreni    14.44 
   33          Oskar Wallén                             Eriksbergsskolans IF            14.49 
   34          Fredrik Larsson                          Vasa Skolidrottsförening        14.51 
   35          Andreas Karlsson                         Tunaholmsskolans IF             14.54 
   36          Erik Brandhorst                          Castello Skol-Idrottsförenin    14.58 
   37          Simon Christoferson                      Vannarödsskolans IF             14.59 
   38          Sebastian Birgersson                     Ängskolans Skolidrottsföreni    15.01 
   39          Tobias Johansson                         Kristinebergsskolans IF         15.12 
   40          Gustav Sparr                             Stålforsskolans Idrottsför.     15.13 
   40          Anders Hedberg                           Hjällsnässkolans skol-IF        15.13 
   42          Niclas Ståhl                             Djupedalskolans Idrottsfören    15.16 
   43          Anders Carlsson                          Örnaskolans Idrottsförening     15.20 
   43          Henrik Sundqvist                         Vasaskolan                      15.20 
   45          Thom Barbus                              Nättraby Skol Idrottsförenin    15.23 
   46          Olof Dahlgren                            Vasa Skolidrottsförening        15.28 
   47          David Eriksson                           Karl Johans Skolas Idrottsfö    15.30 
   48          Christoffer Andersson Cedmert            Blomstermåla Skolas IF          15.34 
   49          Marcus Andersson                         Kastanjeskolans Idrottsfören    15.38 
   50          Johan Törnroth                           Hjo Skolidrottsförening         15.41 
   50          Johan Blomdahl                           Olympia Skol-Idrottsförening    15.41 
   52          Gustav Larson                            Engelska skolan Järfälla Mad    15.43 
   53          Mattias Lundberg                         Kumlaby Skolidrottsförening     15.46 
   54          Gustav Blomgren                          Olaus Petri Skol-Idrottsföre    15.53 
   55          Krtistian Dahlström                      Kristinebergsskolans IF         15.55 
   56          Henrik Melin                             Kumlaby Skolidrottsförening     16.01 
   57          Fredrik Norell                           Hovåsskolans Skol-IF            16.21 
   58          Johan Nyman                              Vasaskolan Skövde IF            16.22 
   59          Eric Englöf                              Karlbergsskolans IF             16.27 
   60          Erik Nyström                             Ilandaskolans IF                16.42 
   61          Henrik Rosén                             Heby Rektorsområde Skol-if      16.49 
   61          Björn Pehrsson                           Alegators Skol-Idrottsföreni    16.49 
   63          Edvin Lorentzon                          Madesjö Skolidrottsförening     16.52 
   64          Emil Pantzar                             Asken IF                        17.04 
   65          Marcus Hansson                           Östraboskolans Idrottsföreni    17.15 
   66          David Jonsson                            Västerbyskolans IF              17.18 
   67          Simon Markendahl                         Västerbyskolans IF              17.22 
   68          Tom Korsgren                             Eriksbergsskolans IF            17.26 
   69          Robin Jansson                            Olympia Skol-Idrottsförening    17.35 
   70          Lukas Brodin                             Örnaskolans Idrottsförening     17.57 
   71          Erik Bernérus                            Öjersjös Skolidrottsförening    18.00 
   72          Oskar Arvidsson                          Kvarnbyskolans Idrottsföreni    18.09 
   73          Axel Widerberg                           Österslätts Idrottsförening     18.13 
   73          Tomas Hansson                            Varlaskolans Idrottsförening    18.13 
   75          Johan Brandhorst                         Castello Skol-Idrottsförenin    18.25 
   76          Richard Thorslund                        Jämjö Skolors Idrottsförenin    18.33 
   77          Johan Norberg                            Gamleby Grundskolas IF          18.45 
   77          Oskar Lyding                             Örnaskolans Idrottsförening     18.45 
   79          Jakob Lundberg                           Adolfsbergs Rektorsomr Skol     18.54 
   80          Filip Bergman                            Adolfsbergs Rektorsomr Skol     20.04 
   81          Timofej Sibilev                          Friskolan Galären               20.08 
   82          Björn Öhrstrand                          Kunskapsskolans Skol-IF Ysta    20.58 
   83          Oscar Riis                               Gamleby Grundskolas IF          21.18 
   84          Niklas Ström                             Sommarhemsskolans IF            21.33 
   85          Franciskus Alsén                         Mimer Skol-Idrottsförening      21.47 
   86          Jonatan Björnberg                        Nättraby Skol Idrottsförenin    21.59 
   87          Mattias Bengtsson                        Knivsta Skolidrottsförening     22.02 
   88          Albin Pettersson                         Tunaholmsskolans IF             22.07 
   89          Peter Markendahl                         Västerbyskolans IF              22.33 
   90          Jan-Alexander Henriksson                 Norrevångskolans Idrottsföre    22.43 
   91          Adam Nyman                               Stenstalidsskolans IF           22.57 
   92          Oskar Blomqvist                          Österslätts Idrottsförening     23.05 
   93          Viktor Hofmann                           Kvarnbyskolans Idrottsföreni    24.10 
   94          David Siebers                            Olympia Skol-Idrottsförening    26.06 

               oscar vångell                            Berga Skolas Idrottsförening ej start 
               Tobias Carlberg                          Stålforsskolans Idrottsför.  ej start 
               Håkan Pettersson                         Tunabergsskolans IF          ej start 



Damer Gymnasiu 2500 m                      

    1          Frida Bakkman                            Eksjö Gymnasiums IF             16.21 
    2          Elsa Jansson                             Eksjö Gymnasiums IF             16.28 
    3          Linnea Johnsson                          Eksjö Gymnasiums IF             16.46 
    4          Eva Tiselius                             Bessemer Skol-Idrottsförenin    16.51 
    5          Lina Strand                              Eksjö Gymnasiums IF             17.11 
    5          Elin Winblad                             Stjerneskolans Skol IF          17.11 
    7          Pernilla Rosberg                         Skolidrottsföreningen Olympi    17.24 
    8          Helena Lidhage                           Tingsholmsgymnasiets IF         17.27 
    9          Ida Johansson                            S:t Mikaelsskolans IF           17.31 
   10          Lina Sundqvist                           Bessemer Skol-Idrottsförenin    17.51 
   11          Elin Pettersson                          Bessemer Skol-Idrottsförenin    17.59 
   12          Maria Jonsson                            Bessemer Skol-Idrottsförenin    18.00 
   13          Sofia Adolfsson                          Bessemer Skol-Idrottsförenin    18.07 
   14          Hanna Gustavsson                         Sanda Skol-idrottsförening      18.22 
   15          Carolina Klasson                         Tingsholmsgymnasiets IF         18.32 
   16          Sofie Pettersson                         Tingsholmsgymnasiets IF         18.33 
   17          Linn Olsson                              Nordenbergsskolans Idrottsfö    18.40 
   18          Rebecka Siebers                          Sanda Skol-idrottsförening      18.41 
   19          Emma Eriksson                            Fyrisskolans Idrottsförening    18.48 
   20          johanna hallberg                         Bessemer Skol-Idrottsförenin    18.50 
   21          Hanna Hultman                            Sanda Skol-idrottsförening      18.51 
   22          Cecilia Bergander                        Eksjö Gymnasiums IF             18.52 
   23          Kristin Boman                            Eksjö Gymnasiums IF             18.59 
   24          Amanda Almén                             Folkungaskolans IF              19.02 
   25          Elin Kristoffersson                      Bessemer Skol-Idrottsförenin    19.03 
   26          Linnea Börjars                           Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    19.04 
   27          Karin Persson                            Eksjö Gymnasiums IF             19.06 
   28          Martina Pettersson                       Nordenbergsskolans Idrottsfö    19.08 
   29          Josefin Persson                          Tullinge Gymnasiums Skol-Idr    19.09 
   30          Hanna Sjöberg-Sunnerheim                 Skrapans Idrottsförening        19.19 
   31          Josefin Lindberg                         Eksjö Gymnasiums IF             19.23 
   32          Matilda Davidsson                        Bessemer Skol-Idrottsförenin    19.27 
   33          Ida Pettersson                           Danderyds Gymnasium             19.29 
   34          Marie Jacobsson                          Gimo Bruksgymnasiets IF         19.34 
   35          Anna Ordqvist                            Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    19.43 
   36          Tina Eriksson                            Bessemer Skol-Idrottsförenin    19.45 
   37          Sara Davidsson                           Nordenbergsskolans Idrottsfö    19.47 
   38          Amélie Wallenhammar                      Teknis Idrottsförening Örebr    19.52 
   39          Erika Bäck                               Bergslagsskolans IF             19.54 
   40          Therese Larsson                          Karlbergsgymnasiet IF           19.58 
   41          Linda Nilsson                            Brogårdsgymnasiets IF           19.59 
   42          Linn Pettersson                          Tullinge Gymnasiums Skol-Idr    20.05 
   43          Ida Olsson                               Nordenbergsskolans Idrottsfö    20.07 
   44          Karin Johansson                          Sanda Skol-idrottsförening      20.29 
   45          Karin Hedberg                            Fyrisskolans Idrottsförening    20.33 
   46          Elin Stridfeldt                          Jakobsbergskolans IF            20.45 
   47          Sandra Wassblad                          Östraboskolans Idrottsföreni    20.53 
   48          Emmie Christoferson                      Linnéskolans IF                 20.59 
   49          Alexandra Bådenlid                       Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    21.14 
   50          Sofia Carlsson                           Rudbeckianska Gymnasiets Idr    21.15 
   51          Kristin Kensby                           Sundsta/Älvkullegymnasiet IF    21.26 
   52          Marie Björklund                          Fyrisskolans Idrottsförening    21.31 
   53          Anna Brammås                             Rudbeckianska Gymnasiets Idr    21.32 
   53          Linn Rönnols                             Alleskolans Idrottsförening     21.32 
   55          Anna Eriksson                            Fyrisskolans Idrottsförening    21.33 
   56          Anna Hulander                            Tingsholmsgymnasiets IF         21.41 
   57          Elena Orrlöv                             Fässbergsgymnasiets IF          21.50 
   58          Malin Carlsson                           Linköpings Gymnasie GF          21.52 
   59          Martina Karlsson                         Eksjö Gymnasiums IF             21.59 
   60          Linnea Järnström                         Linneskolans Idrottsförening    22.00 
   61          Karna Thorsson                           Nordenbergsskolans Idrottsfö    22.22 
   62          Anna Svärd                               Värmdö Gymnasiums Skol-if       22.23 
   63          Alma Buer                                Sanda Skol-idrottsförening      22.24 
   64          Malin Johansson                          Nordenbergsskolans Idrottsfö    22.26 
   65          Agnes Söderlund                          Hässleholms Tekniska Skolas     22.28 
   66          Josefin Bengtsson                        Skrapans Idrottsförening        22.29 
   67          Malin Sundkvist                          Tullinge Gymnasiums Skol-Idr    22.48 
   67          Kristina Stulken                         Magnus Åbergsgymnasiets Skol    22.48 
   67          Stella Korsgren                          Katedralskolans IF              22.48 
   70          Sofia Prieditis                          Herrgårdsgymnasiets IF          22.59 
   71          Sara Pedersen                            Porthälla Gymnasium IF          23.03 
   72          Maria Arvidsson                          Jenny Nyströmsskolans Idrott    23.04 
   73          Elin Björkman                            Thorildsplans Gymnasiums IF     23.05 
   73          Ronja Andersson                          Sanda Skol-idrottsförening      23.05 
   75          Kristin Karlsson                         Finspångs Skolors IF            23.10 
   76          Karin Lisskar                            Lugnetskolans Idrottsförenin    23.17 
   77          Ida Bohlin                               Karlbergsgymnasiet IF           23.28 
   78          Kristina Rosén                           Celsiusskolans Idrottsföreni    23.35 
   79          Emma Karlsson                            Väggaskolans Idrottsförening    23.43 
   80          Annica Hansson                           Östraboskolans Idrottsföreni    23.58 
   81          Sara Forsberg                            Haga Skolidrottsförening        24.02 
   82          Josefin Karlsson                         Fyrisskolans Idrottsförening    24.25 
   82          Sofia Johansson                          Tingsholmsgymnasiets IF         24.25 
   84          Gabriella Palmér                         Tingsholmsgymnasiets IF         24.43 
   85          Ida Johansson                            Nordenbergsskolans Idrottsfö    24.59 
   86          Karin Bäck                               Bergslagsskolans IF             25.13 
   87          Emma Silvergrund                         Brogårdsgymnasiets IF           25.20 
   88          Hanna Falk                               Fyrisskolans Idrottsförening    25.38 
   88          Annika Järnström                         Skrapans Idrottsförening        25.38 
   90          Johanna Svensson                         Skolidrottsföreningen Olympi    25.49 
   91          Ulrika Dagobert                          Nordenbergsskolans Idrottsfö    26.16 
   92          Elin Andersson                           Karlbergsgymnasiet IF           26.18 
   93          Anna Josefsson                           Jenny Nyströmsskolans Idrott    26.22 
   94          Maria Jonsson                            Sanda Skol-idrottsförening      26.49 
   95          Lisa Pantzar                             Thomasgymnasiets IF             27.15 
   96          Elinore Grönqvist                        Alleskolans Idrottsförening     27.29 
   97          Elin Gustafsson                          Tingsholmsgymnasiets IF         28.03 
   98          Anna Lund                                Sanda Skol-idrottsförening      29.44 
   99          Elin Johansson                           Skolidrottsföreningen Olympi    29.47 
  100          Alexandra Helin                          Skrapans Idrottsförening        31.20 
  101          Christine Lagesson                       Skolidrottsföreningen Olympi    31.31 

               Julia Thorén                             Eksjö Gymnasiums IF          Ej godk. 
               Caroline Gustavsson                      Eksjö Gymnasiums IF          Ej godk. 
               Marie Rönnberg                           Porthälla Gymnasium IF       ej start 
               Petra Kopp                               Värmdö Gymnasiums Skol-if    ej start 
               sofia törnqvist                          Bessemer Skol-Idrottsförenin ej start 
               Anna Månsson                             Bessemer Skol-Idrottsförenin ej start 
               Sofia Ericson                            Sanda Skol-idrottsförening   ej start 
               Sofia Carlsson                           Sanda Skol-idrottsförening   ej start 
               Linn Kaisajuntti                         Väggaskolans Idrottsförening ej start 
               Therese Sahlin                           S:t Mikaelsskolans IF        ej start 
               Judith Wyder                             S:t Mikaelsskolans IF        ej start 
               Helena Åkerdahl                          S:t Mikaelsskolans IF        ej start 
               Therese Bentevik                         Gripenskolan                 ej start 



Damer Grundsko 2210 m                      

    1          Anna Forsberg                            Kolmårdens Skolidrottsföreni    14.51 
    2          Beata Falk                               Adolfsbergs Rektorsomr Skol     15.05 
    3          Johanna Lännevall                        Länna Skolidrottsförening       15.51 
    4          Josefin Aronsson                         Transtenskolan Idrottsföreni    15.56 
    5          Lilian Forsgren                          Transtenskolan Idrottsföreni    16.11 
    6          Sara Garpenlund                          Vasa Skolidrottsförening        16.19 
    7          Rebecka Adolfsson                        Britsarvsskolans IF             16.29 
    8          Jenny Bengtsson                          Margaretaskolans Idrottsföre    16.49 
    9          Anna Widmark                             Vasaskolan Skövde IF            16.52 
   10          Kristin Löfgren                          Fjällenskolans Idrottsföreni    16.53 
   11          Marie Pettersson                         Skrantaskolans Idrottsföreni    17.37 
   11          Carolina Karlsson                        Mogärde Skol Idrottsförening    17.37 
   13          Lovisa Nilsson                           Jakobsgårdskolans IF            17.38 
   13          Hanna Axelsson                           Alströmerskolans IF             17.38 
   15          Sara Profors                             Scheeleskolans Idrottsföreni    17.42 
   16          Sanna Svensson                           Nossebro Skolidrottsförening    17.44 
   17          Ida Hedman                               Borgmästarhagens Skol-Idrott    17.45 
   18          Siri Engberg                             Skuru Skolas Idrottsförneing    17.49 
   19          Lina Blomqvist                           Österslätts Idrottsförening     17.55 
   20          Maria Westher                            Skrantaskolans Idrottsföreni    17.59 
   20          Stina Persson                            Gamleby Grundskolas IF          17.59 
   22          Emelie Hansson                           Britsarvsskolans IF             18.02 
   23          Mia Kaisajuntti                          Österslätts Idrottsförening     18.09 
   24          Emma Åhman                               Knivsta Skolidrottsförening     18.15 
   25          Rebecka Olsson                           Österslätts Idrottsförening     18.21 
   26          Matilda Olsson                           Georgshillsskolans IF           18.29 
   27          Caroline Seger                           Stålforsskolans Idrottsför.     18.34 
   28          Jenny Källmén                            Transtenskolan Idrottsföreni    18.35 
   29          Helena Isaksson                          Smedingeskolans IF              18.50 
   29          Emelie Bertling                          Stålforsskolans Idrottsför.     18.50 
   29          Emma Marthinsson                         Örnaskolans Idrottsförening     18.50 
   32          Lisa Lundqvist                           Knivsta Skolidrottsförening     18.55 
   33          Sofia Salomonsson                        Huvudnäs Skolidrottsförening    18.57 
   34          Josefin Bertilsson                       Sörgårdsskolans IF              19.03 
   35          Anna Schmitterlöw                        Hjo Skolidrottsförening         19.10 
   36          Nathalie Kidebäck                        Österslätts Idrottsförening     19.11 
   37          Charlotte Agrell                         Påskbergsskolans GIF            19.15 
   38          Jessica Dickfors                         Domarhagsskolans IF             19.17 
   39          Rebecka Nylin                            Transtenskolan Idrottsföreni    19.27 
   40          Linda Nilsson                            Kastanjeskolans Idrottsfören    19.30 
   41          Ylva Fonselius                           Älvsborgs Skolidrottsförenin    19.33 
   42          Astrid Larsson                           Tunabergsskolans IF             19.36 
   43          Karin Härberg                            Grimstaskolans Idrottsföreni    19.43 
   44          Josefin Bergagård                        Brunnsbo Skolidrottsförening    19.45 
   45          Sara Nilsson                             Transtenskolan Idrottsföreni    19.52 
   46          Maria Lingfors                           Junedalsskolan                  20.02 
   47          Stina Öst                                Adolfsbergs Rektorsomr Skol     20.07 
   48          Frida Andersson                          Nättraby Skol Idrottsförenin    20.15 
   49          Julia Frisk                              Jämjö Skolors Idrottsförenin    20.21 
   50          Lina Larsson                             Huvudnäs Skolidrottsförening    20.29 
   51          Emma Lovén                               Kärleken/Holm Skol Idrottsfö    20.34 
   52          Malin Jacobsson                          Frösåkerskolans IF              20.36 
   53          Mathilda Carlsson                        Bors Skolidrottsklubb           20.47 
   54          Elin Svensson                            Förslövs Skola Idrottsföreni    20.56 
   55          Lisa Weimann                             Skånhällaskolans Idrottsföre    20.58 
   56          Kajsa Risby                              Britsarvsskolans IF             21.00 
   57          Evelina Nilsson                          Tranängskolans IF               21.07 
   58          Johanna Ericson                          Kristinebergsskolans IF         21.16 
   59          Anna Palmér                              Skrantaskolans Idrottsföreni    21.22 
   60          Maria Eliasson                           Alegators Skol-Idrottsföreni    21.28 
   61          Lind Lindqvist                           Kvarnbyskolans Idrottsföreni    21.31 
   62          Johanna Stolt                            Huvudnäs Skolidrottsförening    21.36 
   63          Lina Matsson                             Britsarvsskolans IF             21.38 
   64          Sara Jonsson                             Västerbyskolans IF              21.55 
   65          Karin Hellström                          Jakobsgårdskolans IF            21.57 
   66          Stina Blombäck                           Margaretaskolans Idrottsföre    22.15 
   67          Felicia Alsén                            Mimer Skol-Idrottsförening      22.32 
   68          Maja Söderlund                           Vannarödsskolans IF             22.33 
   69          Tove Udd                                 Lyckeskolans Idrottsförening    22.34 
   70          Matilda Thorén                           Huvudnäs Skolidrottsförening    22.39 
   71          Malin Nilsson                            Stenstalidsskolans IF           22.46 
   72          Ida Larsson                              Fornängsskolans Idrottsfören    23.02 
   73          Amanda Nyström                           Blomstermåla Skolas IF          23.06 
   74          Maria Ohlsson                            Vedeby Skol-Idrottsförening     23.26 
   75          Sandra Osvald                            Varlaskolans Idrottsförening    23.28 
   76          Matilda Svensson                         Kristinebergsskolans IF         23.39 
   77          Lovisa Ljung                             Withala Skol Idrottsförening    23.42 
   78          Jennifer Jönsson                         Stenbackaskolans IF             23.47 
   79          Lisa Pettersson                          Svettpärlans Skolidrottsföre    24.18 
   80          Karin Rosén                              Heby Rektorsområde Skol-if      25.01 
   81          Malin Kembring                           Svettpärlans Skolidrottsföre    25.54 
   82          Madeleine Pettersson-Bergstrand          Almunge skola                   27.41 
   83          Emilie Ekström                           Mönsterås Skolidrottsförenin    27.54 
   84          Karin Torstensson                        Örnaskolans Idrottsförening     28.08 
   85          Josefine Ström                           Sommarhemsskolans IF            28.33 
   86          Terese Modig                             Alegators Skol-Idrottsföreni    29.35 
   87          Lina Khaled                              Stenstalidsskolans IF           30.31 
   88          Malin Larsson                            Nossebro Skolidrottsförening    35.16 
   89          Sara Lundell                             Sommarhemsskolans IF            36.00 
   90          Sara Wiberg                              Österslätts Idrottsförening     47.52 

               Martina Söllvander                       Gimo Skolidrottsförening     Ej godk. 
               Elin Fagernes-Gullberg                   Transtenskolan Idrottsföreni ej start 
               Sofia Wallin                             Tunabergsskolans IF          ej start 
               Therese Lukin                            Gimo Skolidrottsförening     ej start