Kalendern

Februari år 2018     [Uppdatera kalendern]    iCalendar

DatTräningAnsvarig/InfoAvresa
01 Längdskidträning vuxna Karlsnäs 17:30
Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Östra Blekinges nattcup deltävling 15     [anmälan]
Skidkommittén
Ingemar Ericsson
 
02 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
   
03 Mardrömmen vinter fristil Inställt!
Karlskrona SOK  
04 Längdskidträning Karlsnäs 09:30
Distansträning, Karlsnäs 10.00
Lövhultsloppet Inställt!
Möte hittaut+trail-loppet Karlsnäs 18:00
Skidkommittén
Eva-Lotta Johansson
Nässjö SKI
Lennart Smedenmark
 
05 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Ingemar Ericsson  
06 Löpträning kl 18:00, G-klavens parkering
   
07 19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Lotta/Sarah  
08 Längdskidträning vuxna Karlsnäs 17:30
Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Längdskidskola Karlsnäs 18:30-20:00
Östra Blekinges nattcup deltävling 16     [anmälan]
Skidkommittén
Ingemar Ericsson
Bernt A/Sven-Åke L.
 
09 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
   
10 OCAD utbildning Karlsnäs
DM 15/10km, JDM 10km, UDM
   
11 Längdskidträning Karlsnäs 09:30
Distansträning, Karlsnäs 10.00
Nybroloppet Inställt!
Västgötaloppet, Ulricehamn 42 km 12:00
Årsmöte Ronneby OK, Karlsnäs, 16:00
Skidkommittén
Jörgen Svensson
Nybro SKI
Ulricehamns IF
Styrelsen
 
12 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Möte skidkommittén Karlsnäsgårdeen 19:00
Ingemar Ericsson
Skidkommittén
 
13 Löpträning kl 18:00, G-klavens parkering
   
14 19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Elljusloppet, Karlsnäs
Lotta/Sarah  
15 Längdskidträning Karlsnäs 17:30
Östra Blekinges nattcup deltävling 17     [anmälan]
Skidkommittén  
16      
17 Karlsnäsloppet 10 och 30km
Karlsnäsloppets Ungdomstävling
   
18 Längdskidträning Karlsnäs 09:30
Distansträning, Karlsnäs 10.00
Skidkommittén
Stefan Karlsson
 
19      
20 Barnens Vasalopp Karlsnäs 10:00
Löpträning kl 18:00, Bäckahästen Brunnsskogen
Ronneby OK Skidor  
21 19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Lotta/Sarah  
22 Längdskidträning Karlsnäs 17:30
Ronneby F17: Östra Blekinges nattcup deltävling 18     [anmälan]
Skidkommittén  
23      
24      
25 Längdskidträning Karlsnäs 09:30
Distansträning, Karlsnäs 10.00
Skidkommittén
Denys Shcherbakov
 
26 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Ingemar Ericsson  
27 Löpträning kl 18:00, Bäckahästen Brunnsskogen
Möte Karlsnäskommitten 16:00.
   
28 19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Lotta/Sarah  

© Ronneby OK (http://www.rok.nu) 2018