Kalendern

Oktober år 2017     [Uppdatera kalendern]    iCalendar

DatTräningAnsvarig/InfoAvresa
01 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Göingeträffen medeldistans avresa 7.30 Stadshuset     [anmälan]
Junior European Cup Österrike Sprint
Skidkommittén  
02 Ungdoms- och nybörjarträning+Tårtkalas Karlsnäs 18:00
   
03 Rullskidträning Kockumsområdet, Kallinge 18:00
Löpträning kl 18:00, samling Bäckahästen
Ingemar Ericsson  
04      
05 OL-träning "Hultagölen". Start 16:00-18:00 från baksidan av Vitsippevägen 10.
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
Svensson/Blomster
Skidkommittén
 
06      
07 Rullskiddag på Karlsnäs 09.00-13.00
Falkdrevet avresa Stadshuset 9.20     [anmälan]
Skidkommittén  
08 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Falkdrevet avresa Stadshuset 8.20     [anmälan]
Åsracet Rullskidor
Skidkommittén  
09 Natt-träning ungdom Brunnshallarna 18:00
   
10 Löpträning kl 18:00, samling Bäckahästen
Möte skidkommittén Karlsnäsgården 18:30
.
Skidkommittén
 
11 15:00 Möte Karlsnäskommittén, Karlsnäsgården
18:00 Rullskidträning Kockumsområdet, Kallinge
19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Roland Karlsson
Ingemar Ericsson
Lotta/Sarah
 
12 OL-träning
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
Anna Lilja-Rasmusson
Skidkommittén
 
13 Revinge by night     [anmälan]
   
14 Krösnabanan Ultra DM 60/30 km, Älmeboda-Nättraby 08:00
Ryssberget Trail 17/8 km, Hjortakroksskolan Sölvesborg 11:00
Växjö medel avresa Stadshuset 7.45     [anmälan]
Karlskronarullen med DM
Daladubbeln
Karlskrona Simsällskap/Team Blekinge LF
Ryssbergets IK/BroSö OK
 
15 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Blekinge Skidförbunds årsmöte Karlsnäsgården 16:00
Skidkommittén
Blekinge SF
 
16 Natt-träning ungdom Hulta gård 18:00
   
17 Löpträning kl 18:00, samling Bäckahästen
   
18 19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Lotta/Sarah  
19 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
18:00 Rullskidträning Kockumsområdet, Kallinge
Östra Blekinges nattcup deltävling 1     [anmälan]
Skidkommittén
Ingemar Ericsson
 
20      
21 Arbetsdag på skidspåren, Samling 08.00
Skidkommittén  
22 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Vilselöpet långdistans avresa Stadshuset 8.10     [anmälan]
Höstvandringen
Skidkommittén  
23 Natt-träning ungdom Brunnshallarna 18:00
   
24 Löpträning kl 18:00, samling Bäckahästen
KM natt     [anmälan]
   
25 19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Lotta/Sarah  
26 18:00 Rullskidträning Kockumsområdet, Kallinge
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
Östra Blekinges nattcup deltävling 2
Ingemar Ericsson
Skidkommittén
 
27 Bornholm Höst-Open, sprint Gudhjem 13:00
   
28 Arbetsdag på skidspåren, Samling 08.00
Bornholm Höst-Open etapp 1, första start 11:30
Smålandskavlen     [anmälan]
Skidkommittén  
29 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Bornholm Höst-Open etapp 2, första start 09:00
Smålandskavlen     [anmälan]
Skidkommittén  
30 Höstläger Karlsnäs
Natt-träning ungdom Karlsnäs 18:00
   
31 Höstläger
Löpträning kl 18:00, Samling Gökalv badplats!
   

 

Ronneby OK
Skärvgölsvägen 2
372 92 Kallinge
E-post: rok@rok.nu
Klubbgård
Karlsnäsgården
Telefon 0457-460016
Mer information om bokning
Webansvarig Utskriftsformat
Jon Engkvist
footer