Kalendern

Januari år 2018     [Uppdatera kalendern]    iCalendar

DatTräningAnsvarig/InfoAvresa
01 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Skidkommittén  
02 Löpträning kl 18 Bäckahästen

   
03      
04 Skidgång/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30. Fika efter träningen.
Östra Blekinges nattcup deltävling 11     [anmälan]
Skidkommittén  
05 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
   
06 DM Sprint UDM+JDM Rödeby Vintersportcentrum INSTÄLLT
Karlskrona SOK  
07 Distansträning, Karlsnäs 10.00
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Thomas Johannesson
Skidkommittén
 
08      
09 Löpträning kl 18:00 G-klavens parkering
   
10 Längdskidskola Karlsnäs 18:30-20:00
19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Bernt A/Sven-Åke L.
Lotta/Sarah
 
11 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 17.30
Skidgång/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30. Fika efter träningen.
Möte skidkommittén Karlsnäsgården 18:30
Östra Blekinges nattcup deltävling 12     [anmälan]
Ingemar Ericsson
Skidkommittén
Skidkommittén
 
12 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
   
13 DM 15/10 km UDM+JDM Karlsnäs INSTÄLLT
Ronneby OK  
14 Längdskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Distansträning, Karlsnäs 10.00
Skidkommittén
Magnus Graad
 
15 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 17.30
Ingemar Ericsson  
16 Löpträning kl 18:00, G-klavens parkering
   
17 Längdskidskola Karlsnäs 18:30-20:00
19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Bernt A/Sven-Åke L.
Lotta/Sarah
 
18 Längdskidträning vuxna Karlsnäs 17:30
Ungdomsträning skidor Karlsnäs 18:00
Östra Blekinges nattcup deltävling 13     [anmälan]
Skidkommittén
Ingemar Ericsson
 
19 Vinterlägret Olofström
Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
   
20 Vinterlägret Olofström
GM Skidor, Eksjö
   
21 Längdskidträning Karlsnäs 09:30
Distansträning, Karlsnäs 10.00
Vinterlägret Olofström
World Snow Day Karlsnäs
GM Skidor, Eksjö
Skidkommittén
Fredrik Håkansson
.
Skidkommittén
 
22 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Ingemar Ericsson  
23 Löpträning kl 18:00, G-klavens parkering
   
24 Längdskidskola Karlsnäs 18:30-20:00
19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Bernt A/Sven-Åke L.
Lotta/Sarah
 
25 Längdskidträning Karlsnäs 17:30. Fika efter träningen.
Östra Blekinges nattcup deltävling 14     [anmälan]
Skidkommittén  
26 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
   
27 DM Sprint UDM+JDM, Rödeby
Karlskrona SOK  
28 Distansträning, Karlsnäs 10.00
DM 15/10 km UDM+JDM Karlsnäs
Gunnar Elm  
29 Ungdomsträning skidor, Karlsnäs 18.00
Ingemar Ericsson  
30 Löpträning kl 18:00 G-klavens parkering
   
31 Längdskidskola Karlsnäs 18:30-20:00
19:00 Bålstabilitet, Wellness Corner
Bernt A/Sven-Åke L.
Lotta/Sarah
 

 

Ronneby OK
Skärvgölsvägen 2
372 92 Kallinge
E-post: rok@rok.nu
Klubbgård
Karlsnäsgården
Telefon 0457-460016
Mer information om bokning
Webansvarig Utskriftsformat
Jon Engkvist
footer