Blekinge Natt-DM 2010 Ronneby OKfr 2010-09-10 22:52
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H65  (7)       3330 m                      

    1          Björn Linnersjö           42       OK Orion                     33:01 S        
    2          Ingemar Andersson         44       OK Orion                     34:02 S        
    3          Arne Kruse                41       Stigmännen Karlshamns OK     40:46 S        
    4          Evert Oskarsson           42       Ronneby OK                   42:47 S        
    5          Yngve Magnusson           44       OK Orion                     55:16          

               Owe Svensson              38       OK Orion                  Ej godk.          
               Göran Andersson           42       Stigmännen Karlshamns OK  ej start          



H60  (7)       3860 m                      

    1          Owe Nilsson               49       Stigmännen Karlshamns OK     40:01 S        
    2          Lennart Bohman            46       FK Vittus                    49:29 S        
    3          Lars Svensson             50       OK Vilse 87                  49:41 S        
    4          Lennart Andersson         48       OK Orion                     50:52 S        
    5          Aymonn Andersson          46       OK Dacke                     56:01 S        

               Bo Johansson              50       OK Vilse 87               ej start          
               Tommy Olsson              46       OK Dacke                  ej start          



H55  (6)       3860 m                      

    1          Roger Thörn               55       OK Vilse 87                  33:13 S        
    2          Willy Olsson              51       OK Skogsfalken               35:32 S        
    3          Kenneth Fager             52       FK Vittus                    38:31 S        
    4          Anders Persson            51       OK Vilse 87                  44:34 S        

               Jonny Svensson            53       OK Vilse 87               Ej godk.          
               Bengt Strindhagen         52       FK Vittus                 ej start          



H50  (6)       4720 m                      

    1          Tore Tjernlund            58       OK Vilse 87                  41:51 S        
    2          Thomas Henmyr             60       OK Vilse 87                  42:26 S        
    3          Kent Olsson               58       OK Orion                     45:32 S        
    4          Inge Götesson             58       OK Dacke                     58:37 S        
    5          Thommy Bergman            60       Stigmännen Karlshamns OK   1:01:08 B        

               Per-Ivan Engström         58       OK Orion                  ej start          



H45  (7)       4720 m                      

    1          Pontus Jonsson            65       OK Orion                     34:22 S        
    2          Lars Persson              64       OK Skogsfalken               40:58 S        
    3          Anders Pettersson         65       OK Dacke                     42:41 S        
    4          Sven Johansson            65       OK Orion                     44:42 S        

               Göran Månsson             61       OK Dacke                  Ej godk.          
               Peter Andersson           62       OK Orion                  ej start          
               Pontus Larsson            62       OK Skogsfalken            ej start          



H40  (9)       6420 m                      

    1          Henrik Berlin             69       OK Orion                     49:17 S        
    2          Fredrik Smedberg          67       OK Skogsfalken               50:47 S        
    3          Marko Karkulehto          66       OK Vilse 87                  54:23 S        
    4          Peter Andersson           68       Stigmännen Karlshamns OK   1:09:44 S        
    5          Mikael Wahlbom            66       OK Orion                   1:11:13 B        
    6          Fredrik Oskarsson         68       Ronneby OK                 1:15:32          
    7          Martin Byggeth            68       FK Vittus                  1:21:31          

               Johan Jacobsson           68       OK Orion                  Ej godk.          
               Åke Larsson               69       Stigmännen Karlshamns OK  Ej godk.          



H35  (2)       6420 m                      

    1          Magnus Larsson            71       OK Dacke                     49:45 S        
    2          Ola Söderberg             73       OK Skogsfalken               53:18 S        



H21  (5)       8680 m                      

    1          Oleksandr Kratov          85       OK Orion                     56:19 S        
    2          Niklas Bratt              67       OK Orion                   1:07:45 S        
    3          Aleksander Bernaciak      83       OK Orion                   1:08:13 S        
    4          Tom Olausson              88       OK Orion                   1:10:17 S        
    5          Björn Andersson           76       OK Dacke                   1:24:05 B        



H18  (3)       6420 m                      

               Viktor Tovesson           93       OK Orion                  Ej godk.          
               Simon Smedberg            93       OK Skogsfalken            ej start          
               Viktor Blomqvist          93       OK Skogsfalken            ej start          



H16  (7)       3860 m                      

    1          Erik Andersson            95       OK Orion                     26:41          
    2          Anton Johansson           94       OK Orion                     29:14          
    3          Philip Persson            95       OK Orion                     33:47          
    4          Fredrik Wennermark        94       OK Skogsfalken               36:10          
    5          Martin Nilsson            95       Stigmännen Karlshamns OK     38:37          
    6          Felix Persson             95       OK Skogsfalken               50:08          

               Andreas Henrysson         95       OK Dacke                  ej start          



H14  (4)       2830 m                      

    1          Johan Wennermark          97       OK Skogsfalken               16:58          
    2          Ola Andersson             97       Stigmännen Karlshamns OK     18:32          
    3          Theodor Wahlbom           96       OK Orion                     18:33          

               Lukas Bökman              96       Ronneby OK                ej start          



H12  (5)       2350 m                      

    1          Henrik Johannesson        98       Ronneby OK                   12:26          
    2          Oscar Johansson           99       OK Dacke                     13:12          
    3          Melker Johansson          98       OK Orion                     13:35          
    4          Andreas Jonsson           99       OK Orion                     14:44          

               Albin Henrysson           98       OK Dacke                  ej start          



D60  (2)       3330 m                      

    1          Bigge Bengtsson           49       Stigmännen Karlshamns OK     44:41 S        
    2          Gullevi Svensson          45       Ronneby OK                   45:00 S        



D50  (1)       3330 m                      

    1          Lena Söderberg            51       OK Skogsfalken               39:58 S        



D45  (2)       3860 m                      

    1          Lena Sandgren Swartz      62       OK Orion                     47:27 S        

               Annika Josefsson          65       OK Dacke                  ej start          



D40  (1)       3860 m                      

    1          Anne Johansson            67       OK Dacke                     44:09 S        



D21  (2)       6420 m                      

    1          Nadiya Volynska           84       OK Orion                     57:40 S        

               Jenny Håkansson           72       OK Orion                  ej start          



D20  (1)       4720 m                      

    1          Lisa Pettersson           90       OK Dacke                     52:43 S        



D18  (3)       3860 m                      

    1          Hanna Wåhlin              92       OK Skogsfalken               34:33 S        
    2          Anna Jonson               93       Ronneby OK                   36:33 S        

               Maja Pettersson           92       OK Dacke                  ej start          



D16  (5)       3330 m                      

    1          Tove Ingvarsson           94       OK Skogsfalken               29:55          
    2          Sanna Pettersson          95       OK Dacke                     38:03          
    3          Carolin Håkansson         94       OK Orion                     40:04          
    4          Julia Smedenmark          95       Ronneby OK                   47:15          

               Johanna Tovesson          95       OK Orion                  ej start          



D14  (4)       2830 m                      

    1          Moa Pettersson            96       OK Dacke                     18:32          
    2          Amanda Johansson          96       OK Dacke                     21:34          
    3          Hanna Melander            97       Stigmännen Karlshamns OK     27:03          
    4          Moa Wåhlin                96       OK Skogsfalken               33:07          



D12  (3)       2350 m                      

    1          Vilma Persson             98       OK Skogsfalken               17:45          
    2          Myrra Carlsson            98       OK Orion                     24:24          
    3          Tova Ericsson             00       Ronneby OK                   30:25          



Öppen 4  (2)   2830 m                      

    1          Patrik Wåhlin             68       OK Skogsfalken               21:11 B        
    2          Pive Persson                       OK Orion                     24:07 B        



Öppen 8  (4)   4720 m                      

    1          Ingemar Ericsson          74       Ronneby OK                   33:54 B        
    2          Tilda Johansson           96       OK Orion                   1:03:42          
    3          Katarina Henmyr                    OK Vilse 87                1:08:28          
    4          Britt Thörn               58       OK Vilse 87                1:08:31