Terräng-DM 2010 Ronneby OKto 2010-09-16 19:30
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



F10-11  (8)    1200 m                      

    1          Matilda Beike                      IF Udd                        4:48          
    2          Tünde Bálin Palmgren               IF Udd                        4:54          
    3          Ida Leinvall                       IF Udd                        4:58          
    4          Denise Johansson                   KA2 IF                        5:21          
    5          Aina Sundås                        Salsjögänget                  5:25          
    6          Louise Lagerkvist                  Ronneby OK                    5:30          
    7          Lovisa Johansson                   OK Dacke                      6:35          
    8          Stella Wärhner                     Ronneby OK                   11:31          



F12-13  (3)    2000 m                      

    1          Hanna Södergren                    FIF Gnistan                   9:00          
    2          Alma Sköldqvist                    IF Udd                       10:23          
    3          Isa Teglund                        IF Udd                       10:25          



F14-15  (10)   2000 m                      

    1          Moa Pettersson                     OK Dacke                      8:23          
    2          Ida Sundås                         Salsjögänget                  8:59          
    3          Lovisa Ågren                       Ronneby OK                    9:25          
    4          Sanna Pettersson                   OK Dacke                      9:40          
    5          Amanda Johansson                   OK Dacke                      9:57          
    6          Linn Henriksson                    FIF Gnistan                  10:38          
    7          Freja Andersson                    IF Udd                       11:03          
    8          Amanda Åstrand                     FIF Gnistan                  11:06          
    9          Thilda Särnevång                   IF Udd                       11:07          
   10          Fanny Holgersson                   FIF Gnistan                  11:09          



F16-17  (3)    2000 m                      

    1          Margrete Aspvall                   Ronneby OK                    8:36          
    2          Rebeca Abrahamnsson                IF Udd                        9:03          
    3          Rebecca Ågren                      Ronneby OK                   10:34          



K  (2)         4000 m                      

    1          Elisabeth Hökerberg                Karlskrona SS                16:52          
    2          Susanne De Bourg                   Ronneby OK                   19:06          



K35  (1)       4000 m                      

    1          Magdalena Beike                    IF Udd                       19:27          



K40  (2)       4000 m                      

    1          Sara Giselsson                     Karlskrona SS                21:20          
    2          Jeanette Särnevång                 IF Udd                       24:26          



K50  (1)       4000 m                      

    1          Carina Alm                         Ronneby OK                   26:13          



P10-11  (9)    1200 m                      

    1          Oskar Johansson                    OK Dacke                      4:28          
    2          Nicke Jonsson                      Ronneby OK                    4:56          
    3          Albert Särnevång                   IF Udd                        5:03          
    4          Vide Teglund                       IF Udd                        5:10          
    5          Simon Giselsson                    FIF Gnistan                   5:19          
    6          Anton Liljedahl                    IF Udd                        5:21          
    7          Johannes Lennartsson               OK Dacke                      5:32          
    8          Alexander Lenartsson               OK Dacke                      5:34          
    9          Hannes Lindström                   Ronneby OK                    5:47          



P12-13  (4)    2000 m                      

    1          Johan Wennermark                   OK Skogsfalken                7:37          
    2          Henrik Johannesson                 Ronneby OK                    8:00          
    3          Linus Lennartsson                  OK Dacke                     20:27          
    4          Samuel Giselsson                   Ronneby OK                   25:23          



P14-15  (3)    2000 m                      

    1          Martin Nilsson                     Stigmännen                    7:05          
    2          Edvin Smedberg                     OK Skogsfalken                7:44          
    3          Yan jun Peng                       FIF Gnistan                  10:00          



P16-17  (3)    2000 m                      

    1          Gustav Sandström                   IF Udd                        6:42          
    2          Joakim Wirén                       FIF Gnistan                   7:58          
    3          Sam Johansson                      KA2 IF                        9:06          



M  (6)         4000 m                      

    1          Jonatan Björnberg                  KA2 IF                       13:50          
    2          Anders Bäck                        KA2 IF                       14:44          
    3          Björn Pettersson                   KA2 IF                       14:58          
    4          Jonas Porshult                     Team Blekinge                15:57          
    5          Björn Andersson                    OK Dacke                     16:01          
    6          Per Holmberg                       Ronneby OK                   16:55          



M35  (2)       4000 m                      

    1          Stefan Karlsson                    Ronneby OK                   16:21          
    2          Magnus Törnblad                    Ronneby OK                   18:10          



M40  (1)       4000 m                      

    1          Mats Olsson                        Salsjögänget                 18:05          



M45  (1)       4000 m                      

    1          Peter Ågren                        Ronneby OK                   20:55          



M50  (1)       4000 m                      

    1          Benny Palmgren                     IF Udd                       20:11          



M55  (1)       4000 m                      

    1          Bengt Aspvall                      Ronneby OK                   19:54          



M60  (1)       4000 m                      

    1          Aymon Andersson                    OK Dacke                     19:46          



M65  (1)       4000 m                      

    1          Inge Martinsson                    Salsjögänget                 22:32