Ungdomsserien 5 majWed 5/5/2010 8:07 PM
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (7)       4790 m                      

    1          Anton Johansson           94     1 OK Orion                     30:46          
    2          Erik Andersson            95     1 OK Orion                     33:42          
    3          Philip Persson            95     1 OK Orion                     33:59          
    4          Andreas Henrysson         95     1 OK Dacke                     41:49          
    5          Alexander Johansson       95     1 OK Orion                     43:37          
    6          Jakob Lindbom             95     1 OK Orion                     55:26          

               Emil Olsson               94     1 OK Orion                  ej start          



H14  (3)       3870 m                      

    1          Theodor Wahlbom           96     1 OK Orion                     30:18          
    2          Lukas Bökman                     1 Ronneby OK                   30:59          
    3          Niklas Månsson            97     1 Ronneby OK                 1:10:25          



H12  (13)      2690 m                      

    1          Henrik Johannesson        98     1 Ronneby OK                   14:54          
    2          Melker Johansson          98     1 OK Orion                     15:07          
    3          Oscar Johansson           99     1 OK Dacke                     15:53          
    4          Andreas Jonsson           99     1 OK Orion                     16:52          
    5          Niklas Jonson             99     1 Ronneby OK                   19:02          
    6          Emil Pettersson           99     1 OK Dacke                     19:37          
    7          Albin Henrysson           98     1 OK Dacke                     20:08          
    8          Alexander Graad           98     1 Ronneby OK                   20:27          
    9          Adam Östberg              99     1 OK Dacke                     25:37          
   10          Adam Lindbom              99     1 OK Orion                     26:56          
   11          Mathias Blomster          99     1 Ronneby OK                   29:47          
   12          Gustav Remskog            98     1 Ronneby OK                   31:13          
   13          Samuel Giselsson          98     1 Ronneby OK                   48:38          



H10  (5)       2410 m                      

    1          Love Carlsson             00     1 OK Orion                     24:18          
    2          Simon Giselsson           01     1 Ronneby OK                   27:28          
    3          Aron Thorén               01     1 Ronneby OK                   30:42          
    4          Anton Johansson-Glivess   00     1 Ronneby OK                   31:15          

               Axel Fransson             00     1 OK Dacke                  ej start          



D16  (6)       3960 m                      

    1          Sanna Pettersson          95     1 OK Dacke                     35:41          
    2          Carolin Håkansson         94     1 OK Orion                     37:17          
    3          Elin Berglin              95     1 OK Dacke                     39:02          
    4          Rebecca Ågren             94     1 Ronneby OK                   45:49          

               Johanna Tovesson          95     1 OK Orion                  ej start          
               Hanna Lindbom             94     1 OK Orion                  ej start          



D14  (4)       3570 m                      

    1          Tilda Johansson           96     1 OK Orion                     26:43          
    2          Moa Pettersson            96     1 OK Dacke                     27:47          
    3          Amanda Johansson          96     1 OK Dacke                     32:27          
    4          Caroline Fredriksson      96     1 OK Dacke                     46:37          



D12  (2)       2690 m                      

    1          Myrra Carlsson            98     1 OK Orion                     17:42          
    2          Linnea Lindbom            98     1 OK Orion                     19:19          



D10  (11)      2410 m                      

    1          Elin Oskarsson            00     1 Ronneby OK                   23:46          
    2          Klara Andersson           02     1 OK Orion                     25:38          
    3          Tova Ericsson             00     1 Ronneby OK                   25:49          
    4          Kajsa Andersson           00     1 OK Orion                     26:12          
    5          Ebba Berglin              01     1 OK Dacke                     27:53          
    6          Linda Jonsson             02     1 OK Orion                     28:46          
    7          Hanna Johannesson         01     1 Ronneby OK                   32:18          
    8          Ellen Wahlbom             00     1 OK Orion                     32:49          
    9          Johanna Wilhelmsson       00     1 OK Dacke                     34:08          
   10          Elsie Oskarsson           00     1 Ronneby OK                   51:08          

               Lovisa Johansson          01     1 OK Dacke                  ej start          



U4  (1)        3690 m                      

    1          Linnea Berglin            97     1 OK Dacke                     35:59          



U3  (6)        2650 m                      

    1          Gustav Vallbo             99     1 OK Orion                     20:18          
    2          Lukas Pettersson          95     1 OK Orion                     32:24          

               Hampus Armstrong          97     1 OK Orion                  ej start          
               Kristjan Tomasson         98     1 OK Dacke                  ej start          
               Marcus Fransson           01     1 Ronneby OK                ej start          
               Kristjan Tomasson                1 OK Dacke                  ej start          



U2  (21)       2370 m                      

    1          Leo Johansson             03     1 OK Orion                     15:52          
    2          Jakob Ringius                    1 FK Vittus                    19:19          
    3          Albin Lilja               02     1 Ronneby OK                   19:26          
    4          Louise Lagerkvist                1 Ronneby OK                   19:40          
    5          Gabriel Gyllensting       02     1 Ronneby OK                   21:31          
    6          Rasmus Persson            99     1 Ronneby OK                   24:04          
    7          Fabian Andersson          02     1 Ronneby OK                   25:22          
    8          Hanna Sunnegårhd Ring     02     1 Ronneby OK                   28:51          
    9          Oskar Ericsson            04     1 Ronneby OK                   29:25          
   10          Filip Håkansson                  1 OK Orion                     32:07          
   11          Arvid Cronmar                    1 FK Vittus                    35:13          
   12          Jakob Wilhelmsson         02     1 OK Dacke                     42:36          
   13          Alma Hagskär              99     1 Ronneby OK                   54:48          

               Filip Örsnäs              98     1 Ronneby OK                Ej godk.          
               Joel Hallberg             01     1 OK Dacke                  ej start          
               Moa Hallberg              01     1 OK Dacke                  ej start          
               Julia Tomasdottir         00     1 OK Dacke                  ej start          
               Julia Tomasdottir                1 OK Dacke                  ej start          
               Evelina Hafif                    1 OK Dacke                  ej start          
               Eric Nilsson                     1 OK Dacke                  ej start          
               Gustav Nilsson                   1 OK Dacke                  ej start          



INSKOLNING  (2 2020 m                      

               Lukas Ternelius                  1 FK Vittus                    Godk.          
               Oskar Mathisson                  1 Ronneby OK                   Godk.          
               Ture Lilja                05     1 Ronneby OK                   Godk.          
               Agnes Berlin              05     1 OK Orion                     Godk.          
               Oliver Håkansson                 1 OK Orion                     Godk.          
               Kasper Fager                     1 FK Vittus                    Godk.          
               Gustav Andersson                 1 OK Dacke                     Godk.          
               Jon Somehagen                    1 OK Dacke                     Godk.          
               Selma Palmgren            02     1 Ronneby OK                   Godk.          
               Emmy Madsen               02     1 Ronneby OK                   Godk.          
               Frida Berglin             05     1 OK Dacke                     Godk.          
               Erik Hansson                     1 FK Vittus                    Godk.          
               Emil Sunnegårdh Ring      06     1 Ronneby OK                   Godk.          
               Arvid Ericsson            07     1 Ronneby OK                   Godk.          
               Embla Thoren              05     1 Ronneby OK                   Godk.          
               Carl Johansson Glivesso   06     1 Ronneby OK                   Godk.          

               Filip Håkansson           03     1 OK Orion                  ej start          
               Gustav Nylander           02     1 OK Dacke                  ej start          
               Lisa Karlsson             04     1 Ronneby OK                ej start          
               Marije Karlsson           07     1 Ronneby OK                ej start          
               Ebba Widell                      1 OK Orion                  ej start          
               Theo Widell                      1 OK Orion                  ej start          
               Julia Ringius                    1 FK Vittus                 ej start          
               Alice Nilsson                    1 OK Dacke                  ej start          
               Oliver Månsson                   1 OK Dacke                  ej start          
               Felicia Fransson                 1 OK Dacke                  ej start          



Öppen 1  (1)   2410 m                      

    1          Helmer Nilsson                   1 OK Dacke                     50:59 B        



Öppen 3  (4)   3070 m                      

    1          Åke Östberg                      1 OK Dacke                     29:24 B        
    2          Lars Thoren                      1 Ronneby OK                   29:49 B        
    3          Gunilla Gustavsson        65     1 OK Orion                     30:31 B        
    4          Pi Persson                62     1 OK Orion                     38:32 B        



Öppen 5  (5)   4780 m                      

    1          Peter Andersson           62     1 OK Orion                     35:02 B        
    2          Lars Carlsson             71     1 OK Orion                     36:15 B        
    3          Martin Johansson          64     1 OK Orion                     38:00 B        
    4          Lisa Pettersson                  1 OK Dacke                     42:24 B        
    5          Ludvig Berglin            67    14 Växjö OK                     46:29 B