RESULTATLISTA RONNEBYKAVLEN 1999
========================================================================
ÖPPEN 35 anmälda lag 4 sträckor 4 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 IK HAKARPSPOJKARNA
FRIDOLF ESKILSSON 51.20 2 B 2 51.20 2
MIKAEL E GUSTAVSSON 39.39 6 C 4 90.59 4
MATTI ENVALL 38.02 2 D 2 129.01 2
ANDREAS RANGERT 49.00 1 A 1 178.01
2 OK ORION Lag 1
MAGNUS GRANQVIST 51.16 1 B 1 51.16 1
YURI OMELCHENKO 38.08 2 D 3 89.24 1
PONTUS JONSSON 38.01 1 C 1 127.25 1
NIKLAS BRATT 50.43 2 A 2 178.08
3 OK ORION Lag 2
ANDERS HÅKANSSON 52.39 10 A 8 52.39 10
JOHAN GRAHN 38.09 3 C 2 90.48 2
LARS-OLA LARSSON 38.16 3 D 4 129.04 3
HENRIK BERLIN 52.55 3 B 5 181.59
4 NYBRO OK Lag 1
PETER ACKEBJER 51.27 3 B 3 51.27 3
FREDRIK KARLSSON 39.22 4 C 3 90.49 3
JAKOB JAKOBSSON 38.49 4 D 5 129.38 4
HENRIC HÖGLIND 57.29 7 A 13 187.07
5 LINKÖPINGS OK Lag 2
TOBIAS KJELL 55.40 13 B 7 55.40 13
ESBJÖRN KJELL 36.35 1 D 1 92.15 7
HENRIK LINGFORS 41.59 6 C 8 134.14 6
ANDERS KARLSSON 54.37 4 A 10 188.51
6 VÄREND GN
HÅKAN BENGTSSON 51.30 4 B 4 51.30 4
KARL LINDGREN 40.42 8 D 7 92.12 6
KARL PALM 42.05 8 C 10 134.17 7
PATRIK SJÖKVIST 57.02 6 A 12 191.19
7 OK ORION Lag 3
PATRIC NILSSON 52.33 5 A 3 52.33 5
MATS ANDERSSON 39.31 5 D 6 92.04 5
MARTIN JOHANSSON 41.47 5 C 7 133.51 5
PETER SANDQUIST 59.24 8 B 8 193.15
8 PAN-KRISTIANSTAD
HÅKAN ERIKSSON 55.27 12 A 11 55.27 12
PER-ÅKE NILSSON 40.55 9 C 6 96.22 9
JÖRGEN LJUNGBERG 42.46 10 D 10 139.08 8
ANDREAS NILSSON 54.45 5 B 6 193.53
9 LINKÖPINGS OK Lag 1
PER MAGNUSSON 60.23 15 B 10 60.23 15
JOHAN KÄLLSAND 40.38 7 C 5 101.01 13
BERTIL ERONN 42.30 9 D 9 143.31 11
FREDRIK PETTERSSON 61.22 10 A 20 204.53
10 OK SKOGSFALKEN Lag 1
PER ANDREASSON 52.34 6 A 4 52.34 6
ROBERT ANDRÉASSON 45.37 15 C 12 98.11 11
ULF JUNGSTRAND 43.02 11 D 11 141.13 10
MARTIN SÖDERBERG 64.52 18 B 22 206.05
11 HÄSTVEDA OK Lag 1
DAVID OLOFSSON 52.37 9 A 7 52.37 9
PATRIK ROSÉN 44.31 13 C 11 97.08 10
TOBIAS KILLANDER 46.33 15 D 17 143.41 12
HÅKAN ERIKSSON 62.41 14 B 17 206.22
12 GÖTEBORG-MAJORNA OK Lag 1
KRISTOFFER SIDEBY 60.25 16 A 14 60.25 16
MATS JOHNSSON 44.11 12 D 13 104.36 15
FREDRIK STURESSON 42.03 7 C 9 146.39 14
MATS LJUNGBLOM 62.34 13 B 16 209.13
13 VÄXJÖ OK Lag 1
PER LENANDER 52.35 8 A 6 52.35 8
EMIL ANDREASSON 45.37 15 C 12 98.12 12
MAGNUS MÅNSSON 47.24 16 D 18 145.36 13
MARKUS KLEVEGÅRD 63.41 17 B 21 209.17
14 ULRICEHAMNS OK Lag 1
JONAS KNUTSSON 52.34 6 A 4 52.34 6
ERIK ÖHLUND 40.57 10 D 8 93.31 8
JOHAN PALMÉR 45.57 14 C 14 139.28 9
MARTIN HJELSTRÖM 72.40 23 B 26 212.08
15 OK ORION Lag 4
ROBIN SÖDERSTRÖM 63.09 26 B 18 63.09 26
KENT OLSSON 48.03 19 C 17 111.12 21
LARS CARLSSON 44.23 12 D 14 155.35 16
JOHAN SWARTZ 69.58 21 A 25 225.33
16 OK DACKE Lag 1
GÖRAN MÅNSSON 52.41 11 A 9 52.41 11
MARTIN BYGGET 57.49 28 D 26 110.30 17
MAGNUS JOHANSSON 54.22 24 C 24 164.52 20
CONNY SÖDERSTRÖM 61.57 11 B 14 226.49
17 OK SKOGSFALKEN Lag 2
JOHAN PERSSON 60.26 17 A 15 60.26 17
OSKAR LINDFORS 50.04 21 D 22 110.30 17
DANIEL JENVEN 54.42 25 C 26 165.12 21
OLOF NILSSON 62.01 12 B 15 227.13
18 NYBRO OK Lag 2
ANDERS MÅRTENSSON 60.31 19 B 12 60.31 19
VÅGE RINDSTIG 45.23 14 D 16 105.54 16
ULRIK LANG 61.32 28 C 30 167.26 22
MICHAEL ADAMSSON 63.28 16 A 24 230.54
19 GÖTEBORG-MAJORNA OK Lag 2
FREDRIK KARLSSON 67.46 29 B 24 67.46 29
NIKLAS ERICSON 52.28 23 C 22 120.14 26
JOHAN AXENBORG 49.10 19 D 20 169.24 23
PER IVARSSON 63.15 15 A 23 232.39
20 OK VILSE 87 Lag 2
MARCUS THÖRN 60.29 18 B 11 60.29 18
JOHAN BURHEN 50.32 22 C 20 111.01 20
KALLE INGVARSSON 50.25 21 D 23 161.26 18
STEFAN BURHEN 71.39 22 A 27 233.05
21 KALMAR OK Lag 1
ULF LUNDBERG 63.16 28 B 20 63.16 28
PATRIK LEICKT 47.38 17 D 19 110.54 19
MAGNUS PETTERSSON 48.41 18 C 18 159.35 17
RASMUS WESTERGREN 74.00 25 A 29 233.35
22 OK VILSE 87 Lag 1
HENRIK SVENNINGSSON 74.59 31 B 27 74.59 31
FREDRIK NILSSON 54.32 25 C 25 129.31 28
MARKO KARKULEHTO 44.59 13 D 15 174.30 26
THOMAS HENMYR 61.09 9 A 19 235.39
23 OK ÄLME
ANDREAS JANSSON 63.15 27 B 19 63.15 27
BJÖRN LILJEQUIST 49.21 20 D 21 112.36 22
LARS MAGNUSSON 49.38 20 C 19 162.14 19
JÖRGEN ASSARSSON 73.35 24 A 28 235.49
24 LINKÖPINGS OK Lag 3
MATTIAS BERGGRUND 63.03 25 A 22 63.03 25
HENRIK ERIKSSON 55.14 27 C 27 118.17 24
KLAS NILSSON 52.19 23 D 24 170.36 24
TOMAS HENRIKSSON 66.14 19 B 23 236.50
25 VÄXJÖ OK Lag 2
MAGNUS ERICSSON 60.40 21 A 17 60.40 21
GLEN HÅKANSSON 43.54 11 D 12 104.34 14
DENNIS PERSSON 47.56 17 C 15 152.30 15
LARS-GÖRAN ANDERSSON 100.34 29 B 31 253.04
26 LESSEBO OK
ANDREAS OTTOSSON 60.49 22 A 18 60.49 22
DANIEL LINDAHL 57.56 29 D 27 118.45 25
JONAS PALM 58.12 26 C 28 176.57 27
ULRIK KARLSSON 87.07 27 B 30 264.04
27 LINKÖPINGS OK Lag 4
FREDRIK SANDBERG 76.08 32 A 30 76.08 32
HENRIK SANDBERG 54.49 26 D 25 130.57 29
MARTIN LINDBERG 68.26 30 C 31 199.23 30
DANIEL EDSTAM 79.34 26 B 28 278.57
Följande lag har löpare med i omstart. Det innebär att de hamnar efter
alla lag som genomfört kavlen normalt. Slutresultatet är baserat på
den tid alla löpare i laget tillsammans tillbringat på banan.
28 FK VITTUS
TOBIAS ALMQVIST 76.08 32 A 30 76.08 32
OLOF INGEMARSSON 58.43 30 C 29 134.51 30
HENRIK NILSSON 59.03 27 D 28 193.54 29
BO SVENSSON 68.52 20 B 25 262.46
29 OK DACKE Lag 2
BJÖRN ANDERSSON 83.51 34 B 29 83.51 34
ANDERS PETTERSSON 52.56 24 C 23 136.47 31
KENNETH WARENHED 71.25 31 D 31 208.12 31
JIMMY MÅRTENSSON 89.23 28 A 32 297.35
KALMAR OK Lag 2
ANDERS THOR 70.12 30 A 26 70.12 30
MAGNUS JOHANSSON 47.59 18 C 16 118.11 23
ANDREAS JAENSSON 65.15 29 D 30 183.26 28
Utgått
HALMSTAD OK
MAGNUS JOHANSSON 60.52 23 B 13 60.52 23
ANDREAS SIMONSSON 59.25 31 D 29 120.17 27
LARS STENBECK 51.33 22 C 21 171.50 25
Ej start
ULRICEHAMNS OK Lag 2
ANDREAS KNUTSSON 60.20 14 B 9 60.20 14
Utgått
HÄSTVEDA OK Lag 2
STEFAN ROSÉN 60.36 20 A 16 60.36 20
Ej start
NYBRO OK Lag 3
TONY LÖVDAHL 61.22 24 A 20 61.22 24
Ej start
OK ORION Lag 5
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
VAKANT Lag 3
Ej start
VAKANT Lag 4
Ej start
========================================================================
DAMER 21 anmälda lag 3 sträckor 3 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 OK ORION Lag 1
WERONICA CARLSSON 41.51 1 A 1 41.51 1
MALIN SVENSSON 45.30 1 B 3 87.21 1
JENNY WALLSTEN 42.26 1 C 1 129.47
2 IK HAKARPSPOJKARNA
ANNA BERGMAN 44.35 2 B 1 44.35 2
CHRISSIE SCHÖLIN 49.57 2 A 5 94.32 2
ÅSA GUNNARSSON 43.32 2 C 2 138.04
3 NYBRO OK Lag 1
MARIA EKLUND 46.31 3 C 3 46.31 3
LENA GUMMESSON 52.09 6 A 10 98.40 3
ANNA SVENSSON 45.16 4 B 2 143.56
4 LINKÖPINGS OK
CHARLOTTA BLOM 50.31 7 B 8 50.31 7
MARIA OLOFSSON 54.41 7 C 6 105.12 7
ANNA MÅRSELL 44.48 3 A 2 150.00
5 OK SKOGSFALKEN Lag 1
SOFIA OLSSON 48.25 5 B 5 48.25 5
ANNA ANDREASSON 51.29 5 A 7 99.54 4
LINA SVENSSON 53.46 9 C 5 153.40
6 PAN-KRISTIANSTAD
MARIANNE LARSSON 53.34 10 A 11 53.34 10
ÅSA MELKERSSON 51.18 4 B 9 104.52 6
BRITT-MARIE BENGTSSON 51.29 8 C 4 156.21
7 VÄXJÖ OK Lag 1
ANNIKA NILSSON 49.55 6 A 4 49.55 6
CECILIA HEDSTIG 56.52 9 C 7 106.47 8
GUNILLA KARLSSON 49.54 7 B 7 156.41
8 NYBRO OK Lag 2
HELENA KUMLIN 47.03 4 B 4 47.03 4
HELENA KARLSSON 56.21 8 A 13 103.24 5
KAROLINA KARLSSON 63.19 11 C 12 166.43
9 HALMSTAD OK
LOUISE JOHANSSON 67.22 14 C 13 67.22 14
SUSANNE NILSSON 57.01 10 A 14 124.23 12
EVA BÜLOW 48.27 5 B 6 172.50
10 SOL TRANÅS
ELISABET LARSSON 58.23 11 C 9 58.23 11
ANNIKA IVARSSON 50.11 3 A 6 108.34 9
CHRISTINA LARSSON 64.39 12 B 10 173.13
11 OK ORION Lag 2
CARINA JONSSON 66.25 13 B 11 66.25 13
KRISTINA DAVIDSSON 57.31 11 C 8 123.56 11
ULRIKA HERMANSSON 49.40 6 A 3 173.36
12 OK DACKE
LINDA PETERSSON 51.38 8 A 8 51.38 8
EVA PETTERSSON 59.40 12 C 11 111.18 10
MARIE JOHANSSON 66.38 13 B 12 177.56
13 OK VILSE 87
THERESE NILSSON 58.37 12 C 10 58.37 12
KATARINA HENMYR 73.07 14 B 15 131.44 13
KERSTIN TJERNLUND 54.50 10 A 12 186.34
14 OK SKOGSFALKEN Lag 2
BIRGITTA OLSSON 52.04 9 A 9 52.04 9
INGRID SÖDERBERG 81.10 16 C 16 133.14 14
LENA SÖDERBERG 66.50 14 B 13 200.04
15 OK ORION Lag 3
CHRISTINA JONSSON 80.37 16 C 15 80.37 16
ÅSA ANDERSSON 60.58 13 A 15 141.35 15
MOLLIE LINDELL 85.31 16 B 16 227.06
16 VÄXJÖ OK Lag 2
SOFIA ASPLUND 99.23 17 C 17 99.23 17
ANNA BRITTESLAND 98.10 17 B 17 197.33 17
REBECKA FALK 69.19 15 A 16 266.52
ALVESTA SOK
ANNA BENGTSSON 69.40 15 B 14 69.40 15
CHARLOTTA KARLSSON 76.40 15 C 14 146.20 16
Ej start
KALMAR OK
VAKANT 99.43 18 A 17 99.43 18
Ej start
LESSEBO OK
Ej start
ULRICEHAMNS OK
Ej start
VÄXJÖ OK Lag 3
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
VAKANT Lag 3
Ej start
========================================================================
H135 23 anmälda lag 3 sträckor 3 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 OK VILSE 87 Lag 1
BENGT PALM 38.51 2 A 2 38.51 2
ANDERS PERSSON 51.21 7 C 9 90.12 1
TORE TJERNLUND 48.28 3 B 5 138.40
2 OK SKOGSFALKEN Lag 2
CHRISTER KAISAJUNTTI 45.26 5 B 2 45.26 5
KENNETH KAISAJUNTTI 45.01 1 C 2 90.27 2
SVEN GYBERG 55.36 8 A 14 146.03
3 OK ÄLME
KENNETH LÖVDAHL 50.36 14 A 10 50.36 14
GÖRAN LILJEQUIST 50.03 4 B 6 100.39 6
STAFFAN KÄLL 46.32 1 C 5 147.11
4 OK VILSE 87 Lag 2
JONNY SVENSSON 51.29 15 C 10 51.29 15
LARS SVENSSON 52.41 8 B 8 104.10 11
HÅKAN HENMYR 48.05 2 A 5 152.15
5 OK ORION
OLA SVENSSON 43.12 4 C 1 43.12 4
KAJ NILSSON 57.21 12 B 12 100.33 5
PER-IVAN ENGSTRÖM 53.01 7 A 12 153.34
6 EMMABODA VERDA OK
RONNY HJALMARSSON 46.07 8 B 3 46.07 8
LARS-CHRISTER KARLSSON 57.28 13 C 15 103.35 9
CHRISTER MARTINSSON 50.10 4 A 8 153.45
7 ALVESTA SOK
MAGNUS GUSTAVSSON 47.33 9 A 3 47.33 9
MATS ARNESSON 59.00 14 B 14 106.33 13
KJELL BENGTSSON 50.29 5 C 8 157.02
8 FK VITTUS Lag 1
KENNET FAGER 51.30 16 C 11 51.30 16
THOMAS ALMQVIST 50.11 5 A 9 101.41 8
BENGT STRINDHAGEN 59.07 12 B 15 160.48
9 VÄREND GN
LARS-ÅKE SJÖKVIST 54.02 17 B 9 54.02 17
PAUL BRINKESTAM 50.37 6 A 11 104.39 12
GÖRAN PERSSON 57.15 10 C 14 161.54
10 STIGMÄNNEN-KARLSHAMN OK
OWE NILSSON 45.40 7 C 4 45.40 7
BO JANSSON 66.04 16 A 16 111.44 15
GÖRAN ANDERSSON 50.49 6 B 7 162.33
11 OK DACKE Lag 1
HANS LUTHANDER 43.05 3 B 1 43.05 3
INGE GÖTESSON 54.55 9 A 13 98.00 4
ALF SVENSSON 71.31 16 C 19 169.31
12 VÄXJÖ AIS
SVEN-OLOF LARSSON 50.22 13 C 7 50.22 13
NILS KARLSSON 56.56 11 B 11 107.18 14
DAG JACOBSON 62.30 13 A 15 169.48
13 VÄXJÖ OK
VAKANT 47.42 10 A 4 47.42 10
VAKANT 66.51 17 B 17 114.33 16
VAKANT 56.07 9 C 13 170.40
14 OK SKOGSFALKEN Lag 1
WILLY OLSSON 38.45 1 A 1 38.45 1
ÅKE OHLSON 61.59 15 B 16 100.44 7
SVEN-OLLE SÖDERBERG 70.37 14 C 17 171.21
15 OK DACKE Lag 2
TOMMY OLSSON 48.11 11 A 6 48.11 11
BENGT-ÅKE FRANSSON 55.26 10 C 12 103.37 10
SVEN NEDFORS 76.33 18 B 18 180.10
16 KALMAR OK
KENNETH NILSSON 80.41 20 A 18 80.41 20
BO SALOMONSSON 49.09 3 C 6 129.50 18
LARS-ÅKE ÅBERG 57.51 11 B 13 187.41
17 FK VITTUS Lag 2
STEFAN SVENSSON 54.11 18 B 10 54.11 18
CHRISTER NILSSON 67.17 18 A 17 121.28 17
SVEN SVENSSON 71.13 15 C 18 192.41
18 OK SKOGSFALKEN Lag 4
KENTH SVENSSON 86.50 21 B 19 86.50 21
RONNY CARLSSON 87.19 19 A 19 174.09 19
MATS PERSSON 73.50 17 C 20 247.59
LESSEBO OK
BJÖRN PALM 45.39 6 C 3 45.39 6
NILS BERGQVIST 46.55 2 B 4 92.34 3
Ej start
OK SKOGSFALKEN Lag 3
KENNETH LARSSON 69.10 19 C 16 69.10 19
Felstämplat
LINKÖPINGS OK
VAKANT 48.59 12 A 7 48.59 12
Ej start
NYBRO OK
Ej start
SOL TRANÅS
Ej start
VAKANT Lag 1
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
VAKANT Lag 3
Ej start
========================================================================
D135 5 anmälda lag 3 sträckor 3 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 OK VILSE 87
EVA BERGSTRAND 51.15 1 C 1 51.15 1
BRITT THÖRN 46.27 1 A 1 97.42 1
MARGARETHA SVENSSON 46.55 1 B 1 144.37
2 EMMABODA VERDA OK
GUN-BRITT FRANSSON 54.06 2 A 2 54.06 2
KERSTIN HJALMARSSON 55.45 2 B 2 109.51 2
EJBRITT ALLERTH 87.09 4 C 4 197.00
3 VÄXJÖ OK
VAKANT 77.00 4 A 4 77.00 4
VAKANT 63.12 3 C 2 140.12 3
VAKANT 64.22 2 B 4 204.34
4 OK SKOGSFALKEN
INGEGERD NILSSON 101.21 5 B 5 101.21 5
KARIN WIDERBERG 76.59 4 C 3 178.20 4
MARGRET CARLSSON 66.41 3 A 3 245.01
VÄXJÖ AIS
BRITT RANGERT 63.38 3 B 3 63.38 3
Felstämplat
VAKANT Lag 1
Ej start
========================================================================
H180 6 anmälda lag 3 sträckor 3 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 EMMABODA VERDA OK
GÖTE GUSTAVSSON 41.10 1 A 3 41.10 1
STURE JANSSON 53.56 1 B 3 95.06 1
KENT EKDAHL 41.52 3 C 1 136.58
2 VÄXJÖ OK
VAKANT 45.30 2 B 1 45.30 2
VAKANT 60.21 4 C 3 105.51 3
VAKANT 39.46 2 A 2 145.37
3 LESSEBO OK
EVALD JOHANSSON 57.11 4 B 4 57.11 4
LARS BENKTZON 59.56 3 C 2 117.07 4
STIG KARLSSON 37.03 1 A 1 154.10
4 VÄXJÖ AIS
TORGNY JONSSON 68.31 5 C 4 68.31 5
ÅKE NILSSON 62.07 5 B 5 130.38 5
ERIK PERSSON 56.32 4 A 4 187.10
OK DACKE
KARL-ERIK JOHANSSON 45.55 3 B 2 45.55 3
OVE SÖDERSTRÖM 58.52 2 A 5 104.47 2
Felstämplat
OK ORION
Ej start
VAKANT Lag 1
Ej start
========================================================================
H16 25 anmälda lag 3 sträckor 2 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 HALMSTAD OK
PETTER JÖNSSON 41.25 3 B 4 41.25 3
OLA STENBECK 27.45 3 C 3 69.10 1
PONTUS NILSSON 30.34 1 A 1 99.44
2 ALVESTA SOK Lag 1
PER LUNDAHL 41.38 5 A 10 41.38 5
JACOB GUSTAVSSON 27.36 2 C 2 69.14 2
MARTIN KLEVEGÅRD 39.03 3 B 2 108.17
3 SOL TRANÅS
MATTIAS KÄCK 41.36 4 A 9 41.36 4
OSKAR GUSTAVSSON 28.56 5 C 5 70.32 3
MARTIN FAGERLUND 40.40 6 B 3 111.12
4 FK GÖINGARNA
JOHAN IRWE 45.51 10 B 5 45.51 10
JOHAN PERSSON 25.37 1 C 1 71.28 4
JONAS NYBERG 41.18 9 A 8 112.46
5 OK DACKE Lag 1
HENRIK KARLSSON 34.28 1 B 1 34.28 1
RASMUS OLSSON 37.58 11 C 11 72.26 6
NILS NEDFORS 40.40 6 A 5 113.06
6 VÄREND GN
GUNNAR MOQVIST 54.35 17 B 10 54.35 17
ERIK MOQVIST 30.09 6 C 6 84.44 9
JOHAN ANDREASSON 39.28 4 A 3 124.12
7 GÖTEBORGS OF Lag 3
WILLIAM LIND 54.15 16 B 9 54.15 16
MARKUS KILÅS 41.09 16 C 16 95.24 16
MAGNUS STRAND 33.35 2 A 2 128.59
8 STIGMÄNNEN-KARLSHAMN OK
ANNIKA MAGNUSSON 56.12 19 B 12 56.12 19
CAJSA NILSSON 34.23 7 C 7 90.35 12
ERIK NILSSON 41.56 10 A 12 132.31
9 OK ÄLME
HENRIK JANSSON 45.56 11 B 6 45.56 11
ANDREAS EKSTRÖM 43.24 17 C 17 89.20 11
FREDRIK ENG-LARSSON 45.18 11 A 16 134.38
10 OK VILSE 87 Lag 1
VIKTOR HENMYR 56.30 21 B 14 56.30 21
NIKLAS THÖRN 37.51 10 C 10 94.21 15
EMIL INGVARSSON 41.15 8 A 7 135.36
11 ALVESTA SOK Lag 2
ANDERS BERTILSSON 56.10 18 B 11 56.10 18
EMIL HÅKANSSON 39.25 14 C 14 95.35 17
SAMUEL ÖSTLING 40.06 5 A 4 135.41
12 GÖTEBORGS OF Lag 2
FREDRIK SETTERQVIST 40.59 2 A 6 40.59 2
PATRIK NORÉN 38.17 12 C 12 79.16 8
THOMAS JOHANSSON 58.17 15 B 15 137.33
13 HÄSTVEDA OK
SOFIA KILLANDER 43.14 7 A 13 43.14 7
KRISTOFFER NILSSON 35.50 8 C 8 79.04 7
JOHAN THÖRN 59.11 16 B 16 138.15
14 OK SKOGSFALKEN Lag 1
SEBASTIAN LARSSON 46.21 12 B 7 46.21 12
RICKARD KARLSSON 51.02 20 C 20 97.23 19
EMIL FOHLIN 45.43 12 A 17 143.06
15 GÖTEBORGS OF Lag 1
MARTIN JOHANSSON 56.26 20 B 13 56.26 20
VIDAR FAXÉN 35.57 9 C 9 92.23 14
ERIK TILLY 54.50 14 A 21 147.13
16 FK VITTUS
GUSTAV STRINDHAGEN 41.41 6 A 11 41.41 6
MATTIAS OLSSON 58.49 22 C 22 100.30 20
TOMMY GARTING 49.35 13 B 8 150.05
17 VÄXJÖ OK
MATTIAS KARLSSON 49.35 14 A 19 49.35 14
PER-ANDERS KUMLIN 39.16 13 C 13 88.51 10
STEFAN KARLSSON 65.09 18 B 18 154.00
18 OK DACKE Lag 2
MARCUS LUTHANDER 43.24 9 A 15 43.24 9
CECILIA WRETSTRÖM 57.47 21 C 21 101.11 21
JONAS EIGERT 62.16 17 B 17 163.27
19 LINKÖPINGS OK
JACOB PÄLVÄRINNE 51.52 15 A 20 51.52 15
ERIK BACKTEMAN 40.04 15 C 15 91.56 13
ANDREAS BJÄRKMAR 75.46 19 B 19 167.42
20 OK SKOGSFALKEN Lag 2
SVEN LINDEN 46.50 13 A 18 46.50 13
JONAS JOHANSSON 50.32 19 C 19 97.22 18
PETTER PETTERSSON 76.38 20 B 20 174.00
21 OK VILSE 87 Lag 2
LINUS BENTZER 70.25 22 A 22 70.25 22
PETER BURHEN 43.48 18 C 18 114.13 22
ALBERT HENMYR 111.15 21 B 21 225.28
GÖTEBORGS OF Lag 4
PER-ERIK LÅNG 43.19 8 A 14 43.19 8
ADAM LARSSON 28.20 4 C 4 71.39 5
Ej start
EMMABODA VERDA OK
Ej start
KALMAR OK
Ej start
ULRICEHAMNS OK
Ej start
VAKANT Lag 1
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
========================================================================
D16 14 anmälda lag 3 sträckor 2 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 GÖTEBORGS OF Lag 1
PERNILLA NILSSON 43.09 5 A 3 43.09 5
LOVISA SENJE 35.05 4 C 4 78.14 3
SOFIA BÖRJESKOG 40.48 1 B 5 119.02
2 FK VITTUS
MARLENE ALMQVIST 38.05 3 B 3 38.05 3
ÅSA JÄRVHOLM 46.52 11 C 11 84.57 8
LOUISE JOHANSSON 41.04 2 A 1 126.01
3 ULRICEHAMNS OK
EVA ÖHLUND 37.47 1 B 1 37.47 1
LINA HULANDER 47.08 12 C 12 84.55 7
EMMA PALMÉR 41.11 3 A 2 126.06
4 GÖTEBORGS OF Lag 3
JENNY KARLSSON 43.14 7 A 5 43.14 7
LINA KARLSSON 34.38 1 C 1 77.52 1
KAROLIN LARSSON 48.23 6 B 7 126.15
5 GÖTEBORGS OF Lag 2
JENNY BAGGE-JOHANSSON 37.58 2 B 2 37.58 2
HANNA WEIMANN 44.53 10 C 10 82.51 6
HANNA MATTSSON 45.03 4 A 7 127.54
6 LINKÖPINGS OK Lag 1
LIN ERIKSSON 47.54 9 A 8 47.54 9
LINNEA KJELL 40.45 8 C 8 88.39 9
JOHANNA ÖSTLIN 46.41 5 B 6 135.20
7 LESSEBO OK
ELIN BERGQVIST 55.51 12 B 10 55.51 12
LISA PALM 34.40 2 C 2 90.31 10
MARIA CARLSTRÖM 49.42 7 A 9 140.13
8 VÄXJÖ OK Lag 1
MARTINA NÄSSLIN 43.18 8 A 6 43.18 8
MAGDALENA SVENSSON 34.44 3 C 3 78.02 2
JESSICA GREEN 66.36 10 B 11 144.38
9 ALVESTA SOK
ELIN JOHANSSON 55.00 11 A 10 55.00 11
HANNA LUNDAHL 37.32 6 C 6 92.32 11
EMMA GUSTAVSSON 53.07 8 B 9 145.39
10 LINKÖPINGS OK Lag 2
EMMA JOHANSSON 50.16 10 B 8 50.16 10
JOSEFINE SVENSSON 44.19 9 C 9 94.35 12
LINDA CARLSSON 59.39 9 A 11 154.14
11 VÄXJÖ OK Lag 2
JOHANNA SVENSSON 94.05 13 B 12 94.05 13
SIRI KLASSON 71.51 13 C 13 165.56 13
ANNIKA KUMLIN 84.02 11 A 12 249.58
LINKÖPINGS OK Lag 3
JOSEFINE LINDSTRÖM 132.37 14 A 13 132.37 14
KARIN SAMUELSSON 73.55 14 C 14 206.32 14
Felstämplat
OK SKOGSFALKEN
ANNA OLSSON 40.46 4 B 4 40.46 4
LENA PERSSON 39.13 7 C 7 79.59 4
Ej start
OK VILSE 87
CECILIA HÅKANSSON 43.10 6 A 4 43.10 6
LENA BENGTSSON 36.51 5 C 5 80.01 5
Ej start
VAKANT Lag 1
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
R E S U L T A T L I S T A
RONNEBYKAVLEN 99-03-21
========================================================================
HD12 23 anmälda lag 3 sträckor 3 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 OK ÄLME Lag 1
LINDA JANSSON 16.31 5 C 4 16.31 5
ELIN FOLKESSON-BLOM 19.45 8 A 11 36.16 2
ERIK LILJEQVIST 15.37 1 B 1 51.53
JOHANNA GUSTAFSSON 20.15 12 A 12 Str. 2
2 NYBRO OK Lag 1
JONATHAN BLOMQVIST 21.05 15 A 13 21.05 15
MATHIAS JONSSON 16.11 1 B 2 37.16 4
OSKAR STENSSON-BOMAN 17.51 4 C 6 55.07
3 LINKÖPINGS OK Lag 1
ANTON ÖSTLIN 18.38 11 A 3 18.38 11
AMANDA ALMÉN 18.52 2 C 7 37.30 5
OLA ALMÉN 17.42 3 B 5 55.12
MALIN CARLSSON 24.10 14 Str. 2
4 LINKÖPINGS OK Lag 2
FREDRIKA VÅNGELL 16.34 6 C 5 16.34 6
OSCAR VÅNGELL 19.57 11 B 9 36.31 3
LINNÉA LINDSTRÖM 18.44 5 A 4 55.15
ELIN LINDSTRÖM 19.18 4 Str. 2
5 LESSEBO OK
JONNA PETTERSSON 21.40 17 B 10 21.40 17
KRISTINA MYREFELT 19.00 3 A 7 40.40 9
FRIDA BAKKMAN 16.27 2 C 2 57.07
CAROLIN JOHANSSON 21.41 13 A 16 Str. 2
6 SOL TRANÅS Lag 1
JAKOB LINDSTAM 16.19 3 B 4 16.19 3
CAMILLA KÄCK 19.52 10 C 11 36.11 1
MARVIN TRYGG 21.17 8 A 14 57.28
EMMA LARSSON 19.52 10 Str. 2
7 NYBRO OK Lag 2
KENNY BRINDSTEDT 18.31 10 B 7 18.31 10
VICTOR AHLSTRÖM 19.47 9 C 10 38.18 7
MATTIAS LANG 19.11 7 A 8 57.29
8 STIGMÄNNEN-KARLSHAMN OK Lag 2
DANIEL ERLANDSSON 18.54 14 A 6 18.54 14
CHRISTOFFER ERLANDSSON 19.22 5 C 9 38.16 6
NICLAS LINDBLOM 23.24 12 B 13 61.40
9 JÖNKÖPINGS OK
VAKANT 21.08 16 C 12 21.08 16
VAKANT 19.29 6 A 9 40.37 8
VAKANT 22.00 10 B 11 62.37
10 ALVESTA SOK
LUKAS GUSTAVSSON 18.15 7 A 1 18.15 7
JONATAN ÖSTLING 27.23 20 B 15 45.38 12
FRIDA ARNESSON 18.53 6 C 8 64.31
11 OK ORION
LINNEA EWÖ 16.28 4 C 3 16.28 4
PER SÄBOM 26.23 16 A 18 42.51 10
PETTER OLAUSSON 24.09 14 B 14 67.00
12 OK VILSE 87
NICLAS TJERNLUND 16.17 2 B 3 16.17 2
EMMA INGMARSSON 29.33 23 C 16 45.50 13
SANDRA LÖÖV 21.22 9 A 15 67.12
13 RONNEBY OK Lag 1
INGELA SMEDENMARK 18.48 13 B 8 18.48 13
KAJSA DE BOURG 26.33 17 A 19 45.21 11
SUSANNE DE BOURG 23.36 13 C 13 68.57
VIKTORIA MATTISSON 26.39 18 Str. 2
14 OK SKOGSFALKEN Lag 1
DENNIS HANSSON 18.26 9 A 2 18.26 9
ALEXANDRA KARLSSON 31.04 24 C 18 49.30 16
LINUS PILBLAD 22.29 11 B 12 71.59
15 RONNEBY OK Lag 2
LUKAS PETERSSON 18.47 12 A 5 18.47 12
OLOF NILSSON 28.24 21 C 14 47.11 14
TIMOFEY SIBILEVA 36.26 17 B 19 83.37
16 OK SKOGSFALKEN Lag 2
SEBASTIAN MATUSKA 30.52 18 C 17 30.52 18
MOA KARLSSON 33.17 27 B 17 64.09 18
REBECKA OLSSON 31.28 15 A 20 95.37
NATHALIE KIDEBÄCK 33.18 28 Str. 2
17 STIGMÄNNEN-KARLSHAMN OK Lag 1
MALIN JOHANSSON 35.17 19 B 18 35.17 19
EMMA KARLSSON 26.18 15 A 17 61.35 17
IDA JOHANSSON 39.47 18 C 21 101.22
BEATRICE ENCKELL 26.50 19 Str. 2
18 OK SKOGSFALKEN Lag 3
FRIDA KARLSSON 35.31 20 A 21 35.31 20
ELISE WÅHLIN 31.42 25 B 16 67.13 19
LINN KAISAJUNTTI 35.16 16 C 19 102.29
ANDRÉA MATUSKA 31.50 26 Str. 2
FK VITTUS
SUSANNE JOHANSSON 18.16 8 B 6 18.16 8
HENRIK SVILLING 29.03 22 C 15 47.19 15
Ej start
VÄXJÖ OK
PATRIK KARLSSON 16.08 1 C 1 16.08 1
Felstämplat
RONNEBY OK Lag 3
VAKANT 35.34 21 C 20 35.34 21
Ej start
SOL TRANÅS Lag 2
Ej start
RONNEBY OK Lag 4
Ej start
VAKANT Lag 1
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
========================================================================
PROP 32 anmälda lag 3 sträckor 3 sträckor gafflade
========================================================================
Plac Sträck- Sträck- Ban- Ban- Växl- Växl-
tid plac. alt. plac tid plac
1 OK ORION Lag 2
CLAS LINDELL 32.09 2 A 2 32.09 2
DANIEL OSCARSSON 39.55 4 B 8 72.04 1
INGALILL OLSSON 45.28 7 C 8 117.32
2 SOL TRANÅS
SVEN KÄCK 39.08 10 C 3 39.08 10
BENGT LARSSON 43.24 7 B 10 82.32 9
MARTIN KÄCK 36.19 2 A 3 118.51
3 LINKÖPINGS OK Lag 2
LARS ALMÉN 33.38 3 C 1 33.38 3
KARIN BACKTEMAN 43.21 6 B 9 76.59 6
PIA GUSTAFSSON 45.04 5 A 11 122.03
4 ULRICEHAMNS OK
ROGER ANDERSSON 39.19 11 B 6 39.19 11
GUNNAR ÖHLUND 36.57 3 A 6 76.16 4
ÅSA GASSNER 51.23 14 C 16 127.39
5 LINKÖPINGS OK Lag 3
KENT KARLSSON 32.07 1 A 1 32.07 1
MATS BACKTEMAN 44.51 9 B 12 76.58 5
KARIN ÖSTLIN 51.17 13 C 15 128.15
6 NYBRO OK Lag 2
LASSE LUNDQUIST 39.29 13 C 4 39.29 13
JAN-ERIK GUMMESSON 36.23 2 A 4 75.52 3
SONJA HAAS 53.53 15 B 17 129.45
7 ALVESTA SOK
LINUS ERIKSSON 38.09 4 A 7 38.09 4
PETTER KJELLEN 44.15 8 B 11 82.24 8
LARS-ERIK HÅKANSSON 49.20 10 C 12 131.44
8 LESSEBO OK Lag 2
MARIA LINDAHL 45.58 17 C 9 45.58 17
LINDA KARLSSON 53.39 16 B 16 99.37 15
PER LINDSTRÖM 36.54 3 A 5 136.31
9 OK ORION Lag 3
KRISTER WAHLSTRÖM 38.58 8 B 5 38.58 8
INGMAR WAHLSTRÖM 49.18 12 C 11 88.16 11
KARIN PETTERSSON 48.57 8 A 16 137.13
10 KALMAR OK
JONAS MÖLLER 38.41 6 B 4 38.41 6
HANS SANDELIN 50.34 14 C 14 89.15 13
JESPER DANIELSSON 50.52 12 A 19 140.07
11 OK ORION Lag 5
NICKLAS PERSSON 39.30 14 B 7 39.30 14
LENNART OLAUSSON 48.29 10 A 15 87.59 10
HÅKAN JOHANSSON 55.27 18 C 18 143.26
12 OK VILSE 87
ROBIN GUNNARSSON 50.30 21 B 14 50.30 21
LEIF NILSSON 54.02 17 A 20 104.32 17
INGMAR OLSSON 43.08 4 C 7 147.40
13 HÄSTVEDA OK
MATS ROSÉN 50.34 22 A 18 50.34 22
RUBEN EDVARDSSON 50.31 13 B 15 101.05 16
ROLAND ERIKSSON 50.33 11 C 13 151.38
14 EMMABODA VERDA OK
MATTIAS KARLSSON 38.21 5 B 3 38.21 5
JÖRGEN FRANSSON 58.17 18 C 21 96.38 14
ANDERS ANDREASSON 55.26 17 A 21 152.04
15 OK SKOGSFALKEN Lag 1
PER-GUNNAR NILSSON 40.25 15 A 10 40.25 15
ANDERS BLOMQVIST 33.58 1 B 2 74.23 2
FREDRIK CEDERBERG 80.52 23 C 27 155.15
16 GÖTEBORGS OF Lag 2
KENT-ERIK LÅNG 38.43 7 C 2 38.43 7
KARIN AXELSSON 72.34 26 B 21 111.17 21
KARL-AXEL JOHANSSON 45.24 6 A 12 156.41
17 GÖTEBORGS OF Lag 1
KRISTER STRAND 48.02 19 A 14 48.02 19
GUNILLA LIND 64.26 22 C 23 112.28 23
STANLEY MATTSSON 49.18 9 B 13 161.46
18 OK ÄLME
LINDA ASSARSSON 46.02 18 A 13 46.02 18
BARBRO LILJEKVIST 66.21 23 C 24 112.23 22
INGRID LÖVDAHL 55.17 16 B 18 167.40
19 VÄXJÖ OK
MAGNUS PORLE 49.29 20 A 17 49.29 20
MALIN PETERSSON 59.20 20 C 22 108.49 19
NILS-EINAR PETTERSSON 73.57 21 B 23 182.46
20 OK ORION Lag 1
HARALD ROOTH 58.08 24 C 19 58.08 24
JOHANNES BJÖRK 59.35 21 B 20 117.43 24
OLA JOHANSSON 68.05 20 A 25 185.48
21 FK VITTUS
LINDA INGEMARSSON 42.27 16 C 5 42.27 16
GUN-BRITT HOLMBERG 67.57 24 A 24 110.24 20
MARIA STRINDHAGEN 79.58 22 B 24 190.22
22 STIGMÄNNEN-KARLSHAMN OK Lag 1
PETER HOLMGREN 56.21 23 B 19 56.21 23
MAGNUS HOLMGREN 52.20 15 C 17 108.41 18
STEFAN SANDIN 87.46 24 A 26 196.27
23 NYBRO OK Lag 1
BOO JONSSON 72.41 27 B 22 72.41 27
MARIA JONSSON 71.05 25 C 26 143.46 26
MIKAEL BLOMQVIST 55.44 19 A 22 199.30
24 OK SKOGSFALKEN Lag 3
VAKANT 81.54 28 C 28 81.54 28
VAKANT 58.50 19 A 23 140.44 25
VAKANT 111.32 25 B 25 252.16
LINKÖPINGS OK Lag 1
RAGNAR LINDSTRÖM 39.06 9 A 8 39.06 9
REBECKA ÖSTERBERG 42.28 5 C 6 81.34 7
Felstämplat
OK ORION Lag 6
KARL-AXEL ENGSTRÖM 39.24 12 A 9 39.24 12
JENS SÖDERSTRÖM 48.59 11 C 10 88.23 12
Felstämplat
OK ORION Lag 4
THOMMY MATTISSON 58.13 25 C 20 58.13 25
Felstämplat
LESSEBO OK Lag 1
CARINA NILSSON 70.31 26 C 25 70.31 26
Felstämplat
OK SKOGSFALKEN Lag 2
Utgått
STIGMÄNNEN-KARLSHAMN OK Lag 2
Utgått
OK DACKE Lag 1
Ej start
OK DACKE Lag 2
Ej start
VAKANT Lag 2
Ej start
VAKANT Lag 3
Ej start
VAKANT Lag 4
Ej start
|